Florinel Coman nu s-a mai abţinut! Dezvăluiri de senzaţie ale tricolorului. Nimeni nu ştia aceste lucruri

Florinel Coman, unul din cei mai în formă fotbaliști ai momentului, nu s-a mai abţinut! Dezvăluiri de senzaţie din Germania, ale tricolorului. Nimeni nu ştia nimic despre aceste lucruri.

Florinel Coman a contribuit la victoria României contra Ucrainei, scor 3-0, în meciul de debut de la EURO 2024. Atacantul a vorbit despre o posibilă nouă generație a naționalei României.

Florinel Coman nu s-a mai abținut!

La puțin timp după victoria în fața Ucrainei, selecționerul Edi Iordănescu a declarat că și-ar dori ca Nicolae Stanciu & Co să fie numiți ”Generația de Suflet”. Tricolorii au terminat grupa din preliminarii fără înfrângere, pe primul loc. Chiar dacă au trecut și prin momente grele, cum a fost partida tur cu Elveția, când România era condusă la pauză cu 2-0, elevii lui Iordănescu au luptat până în ultima clipă. Acest lucru le-a adus victoria.

Naționala României a întors scorul prin ”dubla” lui Valentin Mihăilă. Coman este sigur că în pauza meciului contra Elveției s-a născut această nouă generație a naționalei României.

”Și eu cred asta pentru că s-a pus foarte mult suflet. Dacă nu puneam suflet, nu eram aici. În campania trecută (n.r. s-a format această generație).
La pauza meciului cu Elveția când eram conduși 2-0 și a intrat Mihăilă de pe bancă și a făcut 2-2. Atunci cred că s-a născut o nouă generație.

Atunci ne-am dat seama și noi că nu ne interesează pe noi ca individ ce se întâmplă, cât ne interesează pe noi naționala și rezultatele.”, a spus Florinel Coman, potrivit FRF TV.

Partida Belgia – România se va disputa sâmbătă, 22 iunie, de la ora 22:00.