Florinel Coman, martorul umilinţei! Echipa tricolorului nu a avut nicio şansă. A primit 3 goluri în 27 de minute

Florinel Coman a fot titular în partida Al-Gharafa vs. Al-Sadd, scor final 2-4, în cadrul etapei #6 a campionatului din Qatar! Echipa internaționalului român a încasat trei goluri într-un timp record, și anume, în numai 27 de minute.

Coman s-a mișcat destul de bine în teren. Evoluția sa însă nu a putut schimba soarta grupării. Românul a fost transferat de la FCSB, în schimbul sumei de 5.250.000 de euro.

Florinel Coman, martorul umilinţei!

Nici măcar Joselu, fostul atacant al celor de la Real Madrid, nu a putut face diferența pe gazon, în contextul în care defensiva celor de la Al-Gharafa a fost spulberată de-a dreptul de către rivală.

Primele două goluri înscrise de Al-Sadd au fost marcate în doar opt minute. În minutul 27 scorul era deja 3-0.

Florinel Coman a obținut o notă peste media echipei, și anume 6,9. Brahimi, marcatorul golului din partea secundă a primit nota 7.8, cea mai mare notă a echipei.

În urma acestui duel, Al-Gharafa se situează pe locul 6 în clasamentul quatarez, cu doar 8 puncte acumulate în primele șase partide.