Florinel Coman i-a înnebunit pe arabi! Evoluție de senzaţie a tricolorului. Ce notă a primit

Florinel Coman i-a înnebunit pe arabi. A avut o evoluție de senzație în meciul dintre Al-Gharafa – Al-Shamal, terminat la egalitate, scor 1-1.

Internaționalul român a primit a doua cea mai mare notă acordată jucătorilor de la Al-Gharafa, după partida din etapa a patra a campionatului din Qatar.

Florinel Coman, evoluție de senzație

Echipa lui Florinel Coman a remizat pe teren propriu cu Al-Shamal. Internaționalul român a fost titular și a jucat tot meciul. Chiar dacă nu a marcat, Coman a primit a doua cea mai mare notă acordată jucătorilor de la Al-Gharafa, 7,5, din partea celor de la Sofascore. Cel mai mare calificativ l-a avut Ferjani Sissi, 7,8. Tot 7,5 au mai primit Assim Madibo și Ahmed Al Ganehi.

Golurile au fost marcate de Fadlalla (Al-Gharafa) în minutul 14 și Khalid în minutul 36. Ambele au fost autogoluri.

Fostul atacant de la FCSB a ajuns în Qatar în această vară. Gigi Becali a primit în schimbul vedetei sale 5.250.000 de euro.

„Eu nu puteam să spun până acum ce nu ştiam sigur. Eu spuneam public ce ştiam. Nici eu nu eram sigur. Spuneam că oamenii vor să plătească clauza. Acum e sigur. Au zis că nu vor să plătească clauza, vor să facă contract de transfer, nu cu clauză. Ca dovadă că îl vor, am mai negociat şi am luat încă 250.000. Deci suma de transfer este de 5.250.000, act de transfer între noi şi ei”, a declarat Gigi Becali la DigiSport, la vremea respectivă.