Florinel Coman face senzaţie la arabi! Tricolorul a fost decisiv pentru noua sa echipă. A reuşit o dublă de senzaţie

Florinel Coman face senzaţie la arabi! Tricolorul a fost decisiv pentru noua sa echipă. A reuşit o dublă de senzaţie. Fostul jucător al celor de la FCSB este în formă maximă şi după EURO 2024.

Florinel Coman a înscris o dublă în campionatul Qatarului. Echipa lui, Al-Gharafa, a învins, pe teren propriu, formaţia Al-Rayyan, scor 2-1.

Florinel Coman face senzaţie la arabi!

În etapa a treia din Qatar Stars League. Al-Gharafa a înfruntat, pe teren propriu, gruparea Al-Rayyan. Antrenorul gazdelor, Pedro Martins, a început cu Florinel Coman titular. Prima repriză s-a încheiat fără gol marcat. În minutul 65 oaspeţii au deschis scorul, prin Roger Guedes.

Gazdele au replicat prin golul marcat de Florinel Coman, în minutul 70, din pasa lui Joselu. Tot Coman a înscris, în minutul 83, golul victoriei gazdelor. Al-Gharafa s-a impus cu 2-1 şi este pe locul 5 în clasament, cu patru puncte din trei meciuri.

Fostul jucător al celor de la FCSB ar putea reprezenta şi o variantă pentru noul selecţioner, Mircea Lucescu. Fostul tehncian al naţionalei, Edi Iordănescu, l-a chemat regulat printre tricolori. Rămâne de văzut dacă şi noul selecţioner se va baza pe jucător, mai ales că a plecat în Watar.