Florinel Coman face senzaţie la arabi! Ce s-a întâmplat după ce a marcat două goluri. Verdict despre tricolor / Video

Florinel Coman a înregistrat o dublă în cadrul celui mai recent duel disputat de către Al-Gharafa, 2-1 în fața celor de la Al-Rayyan, în etapa #3 a primei ligi din Qatar!

Oaspeții au deschis scorul partidei abia în minutul 65. Au fost, însă, doar cinci minute în avantaj, astfel că Florinel Coman și-a făcut treaba excepțional și a marcat cu ajutorul fostului atacant de la Real Madrid, Joselu.

Florinel Coman face senzaţie la arabi!

Fostul atacant al campioanei României a marcat, prima dată, în minutul 70 al partidei.

Al doilea gol a fost marcat în minutul 83. Balonul respins de către Beldi a ajuns la piciorul lui Coman, în preajma punctului de la 11 metri.

Atacantul român a preluat mingea, a driblat un adversar și a șutat puternic direct între buturile celor de la Al-Rayyan. Golurile marcate de către Coman au făcut furori pe platforma X.

În urma prestației sale, internaționalul român a primit cea mai mare notă din tabăra sa. SofaScore i-a atribuit atacantului calificativul 7,9.