Florinel Coman, decisiv pentru noua sa echipă! O nouă prestaţie bună pentru tricolor. Mircea Lucescu trebuie să ştie

Florinel Coman a evoluat, din nou, în tricoul celor de la Al-Gharafa, într-o partidă oficială din Liga Campionilor Asiei! În acest duel, echipa românului a pierdut cu 1-2 în fața celor de la Al-Wasl.

Deși Al-Gharafa a deschis scorul, rivala a reușit să marcheze golul victorios chiar în prelungirile partidei. Florinel Coman nu a putut face diferența în teren.

Florinel Coman, decisiv pentru noua sa echipă!

Coman a centrat din marginea careului de 16 metri. Fără noroc, însă, balonul s-a dus pe spațiul porții, acolo unde a fost respins de un fundaș advers.

Al-Wasl a egalat în repriza a doua. Lima a înscris din penalty, în minutul 84. Success a marcat golul victoriei în minutul 90+2.

În urma acestui deznodământ, Al-Gharafa a rămas pe locul șapte în ierarhie, cu un total de trei puncte obținute.

Conform Sofascore, internaționalul român a primit nota 7, cea mai mare din tabăra sa.