Florinel Coman, de urgenţă, la spital! Dezvăluiri incredibile despre vedeta lui Elias Charalambous. Ce s-a întâmplat înaintea meciului

Florinel Coman, de urgenţă, la spital! Dezvăluiri incredibile despre vedeta lui Elias Charalambous. S-a aflat ce s-a întâmplat cu atacantul înaintea meciului. A primit verdictul medicilor.

Florinel Coman a ignorat sfatul medicilor și a evoluat în partida cu Farul! A doua dimineață a ajuns la spital. Ce i s-a întâmplat atacantului.

Florinel Coman, de urgenţă, la spital!

Florinel Coman a fost sfătuit să nu evolueze în partida FCSB-ului cu Farul Constanța, 1-1, însă atacantul a trecut cu vederea problemele de sănătate pentru a putea fi alături de vicecampioană.

Jucătorul nu a fost titular, petrecând mare parte din partidă pe banca de rezerve, cu un fular care îi acoperea gâtul și urechile. A intrat, totuși, după pauză, având un declic emoțional în urma evenimentelor petrecute pe Arena Națională.

MM Stoica a explicat situația atacantului.

„Coman, la 4 jumătate dimineaţa era la spital, la un consult ORL, pentru că nu dormise toată noaptea. La 11 am fost în camera lui şi erau 40 de grade acolo.

Tuşea şi îl durea rău în gât când înghiţea. Nu putea să mănânce. M-au sunat de acolo că are sinuzită, amigladele umflate şi el a zis că poate să joace.

La 4 jumătate dimineaţa era la spitalul Ponderas. Doctorul a zis <<Dacă tu crezi că ai super puteri, joacă>>. Şi el a zis că are super puteri!”, a declarat Mihai Stoica la orangesport.ro.

După ce oaspeții au egalat în ultimele cinci minute de prelungiri, Florinel Coman nu s-a mai abținut și a acționat conform sentimentelor. Jucătorul s-a lăsat pradă nervilor și a fost cât pe ce să își rupă șortul de pe el.