Florin Tănase nu s-a mai abţinut! Mesaj pentru colegii săi: ‘Punctele erau importante la meciul ăsta’ + Ce spune despre Derby de România, cu Dinamo

Florin Tănase a revenit pe teren la meciul cu giuleștenii după accidentarea suferită în partida cu Gloria Buzău, scor 3-2. Jucătorul campioanei spune că echipa sa ar fi trebuit să tranșeze meciul în prima repriză.

FCSB a terminat la egalitate pe teren propriu derby-ul cu Rapid, scor 0-0, în cadrul etapei a 14-a din SuperLiga României.

Florin Tănase: „Punctele erau importante la meciul ăsta”

Florin Tănase a jucat 77 de minute în meciul cu Rapid. Fotbalistul a fost extrem de supărat după ce FCSB a făcut doar 0-0 cu marea sa rivală.

”Un egal în derby. Noi ne doream victoria. Probabil, dacă marcam în prima repriză la acele ocazii, puteam să tranșăm meciul. Punctele erau importante la meciul ăsta. Cu o victorie, i-am fi făcut fericiți pe suporteri.

Asta este. Sper ca la meciurile următoare să câștigăm. Mă bucur că am revenit pe teren după 3 săptămâni. Nu prea m-am antrenat cu echipa. Sunt fericit că acum mă simt bine.

M-am așteptat să îi dominăm pe cei de la Rapid. Cum am mai spus, aveam nevoie de un gol pentru a lua cele 3 puncte. Cei de la Rapid pot ajunge în play-off, pentru că mai sunt multe meciuri până la finalul sezonului.

Cu siguranță că vrem să câștigăm din nou cu Dinamo. Jucăm din nou peste trei zile și cu siguranță vor fi schimbări în formația de start. Trebuie să câștigăm pentru că este un derby și trebuie să îi mulțumim pe suporteri.

Nu țin minte să fi avut o serie de genul ăsta de meciuri așa tari, în carieră.

Legat de Șut, el este afectat după decesul tatălui, însă cu siguranță va trece peste acest moment”, a declarat Florin Tănase, la flash-interviu.