Florin Tănase a dat de pământ cu arbitrul! Cuvinte dure după egalul cu Lask Linz: ‘Nu ai cum să nu te enervezi’ + Anunţ clar înaintea returului

Florin Tănase s-a enervat la culmea, la finalul meciului cu Lask Linz. Jucătorul FCSB-ului nu se aștepta ca Lixandru să îi ofere banderola de căpitan, însă s-a bucurat de gest. Mesaj pentru suporterii roș-albaștrii.

FCSB a reușit să obțină un 1-1 la meciul tur cu Lask Linz, după ce David Miculescu a reușit în minutul 45+2 să readucă scorul de egalitate.

Florin Tănase a dat de pământ cu arbitrul! Cuvinte dure după egalul cu Lask Linz

Florin Tănase este conștient că rezultatul putea fi altul, în favoarea echipei lui, însă vrea să fie pozitiv și să spere la o calificare în grupele Europa League.

Jucătorul transferat de curând la FCSB este uimit cât de iubită este echipa lui, atât în România, cât și peste hotare.

M-am simțit bine, ușor-ușor prind minute. Este ceea ce am nevoie pentru a crește din punct de vedere fizic. Lixandru a venit la mine și mi-a înmânat-o, nu fusesem anunțat. Am mai fost căpitan și, normal, e un sentiment foarte plăcut.

Un egal, nu cred că se va putea întâmpla ceea ce s-a întâmplat cu Sparta. În repriza a doua puteam marca de câteva ori, am avut niște situații foarte bune. Din păcate nu am reușit, sperăm că la București să stăm bine, să închidem culoarele. Sperăm să facem un meci bun și să mergem în grupe.

Am simțit un pic mai mult, cred că așa s-a văzut și din tribună. Niște decizii judecate nu cu aceeași unitate de măsură, nu ai cum să nu te enervezi.

Încearcă să paseze între linii, să creeze superioritate. În prima repriză, am fost puțin surprinși, dar în a doua nu cred că ne-au pus probleme. Ne-am dat seama, dar nu cred că o să spun acum, pentru că se vor uita și ei la interviuri.

Incredibil, chiar vorbeam cu colegii cât de mulți români au venit, le mulțumim, e încă o dovadă că FCSB e cea mai iubită echipă românească atât în România, cât și peste hotare”, a spus, la sport.ro, Florin Tănase.