Florin Prunea a dat verdictul! Dezvăluiri de senzaţie despre Zeljko Kopic. Anunţul făcut după victoria cu CSU Craiova

Florin Prunea a oferit o primă reacție imediat după victoria dinamoviștilor în fața liderului din Superliga. Zeljko Kopic a fost lăudat pentru modul în care a pregătit partida și pentru schimbările făcute pe parcursul meciului.

Dinamo a reușit să o învingă pe CSU Craiova, scor 2-1, după un meci impresionant. Florin Prunea a făcut câteva declarații la finalul meciului și nu a ezitat să îi laude atât pe jucători cât și pe croatul Zeljko Kopic pentru felul în care au abordat duelul cu oltenii.

Dezvăluiri de senzație pentru Zeljko Kopic!

Ahmed Bani și Eddy Gnahore au înscris pentru Dinamo, în timp ce golul oltenilor a fost marcat Elvir Koljic. ”Câinii„ au urcat pe locul al doilea în Superliga, iar Florin Prunea a vorbit despre jocul echipei pregătite de Kopic.

Fostul fotbalist l-a lăudat pe tehnicianul croat pentru modul în care a gestionat minutele în care formația din Ștefan cel Mare a jucat în inferioritate numerică.

”Un meci ca ăsta e rar, a avut de toate. Gol în secunda 32, VAR, 2-0, Craiova revine în minutul 42, după aceea nu a mai ajuns la poartă. A venit eliminarea din minutul 58, după joci încă 15 minute cu alt om în minus. Kopic a schimbat clar, s-a văzut că a intrat Patriche și a jucat cu 5 pe fund.

E antrenor, nu ai ce să-i spui, e antrenor, antrenor, adică e stăpân pe ceea ce face. A fost o dominare sterilă a Craiovei, care nu a adus niciun șut pe spațiul porții”, a spus Florin Prunea, conform digisport.ro.

La flash-interviul de după meci, Zeljko Kopic şi-a lăudat echipa. „Băieții au arătat caracter și cred că am meritat cele trei puncte. Am început bine, apoi Craiova a preluat posesia și a controlat meciul. N-a fost ușor. Apoi, a venit primul roșu și am schimbat puțin sistemul, la fel și după al doilea.

Cred că jucătorii mei au arătat cum trebuie să te aperi în inferioritate numerică. Foarte important în derby-uri e să controlezi partea emoțională. Dar încă mai trebuie să ne îmbunătățim la unele aspecte”, a declarat Kopic.