Flavius Stoican a răbufnit după meciul cu FCU Craiova. A pus tunurile pe arbitraj

FCU Craiova a învins-o acasă pe FC Botoșani, scor 1-0, iar Flavius Stoican s-a enervat cumplit acuzându-l pe central că a acordat prea puține minute de prelungiri.

George Ganea a deschis scorul în minutul 45, când a primit o pasă de la Blănuţă, şi l-a învins pe Pap. În minutul 55, FC Botoşani putea să egaleze, când Paramatti a respins cu o lovitură de cap de pe linia porţii o minge trimisă de Dragu.

”Iaraşi nu am marcat şi aşa s-a înscris istoria meciului. Craiova nu ne-a pus probleme, echitabil era un 0-0. Dacă noi nu reuşim să marcăm, clar că e o situaţie destul de delicată. E păcat că până la urmă pierdem puncte.

Dominăm şi rămânem fără puncte! Dacă o intâlnim o echipă care te domină, marchează, atunci e altceva… dar aşa”, a spus antrenorul.

Flavius Stoican: „Prea puţine minute de prelungire”

Antrenorul s-a enervat pentru că centralul a acordat doar trei minute în plus.

”Prea puţine minute de prelungire… Ca idee, 3 minute mi s-a părut foarte puține. Sunt situaţii când trebuie mai multă atenţie! Nu a fost o fază lucrată, am văzut o echipă care am văzut să sufere. De ce să pierdem noi? De asta suntem dezamăgiți.

Ţigănaşu are o problemă medicală, nu ştiu pentru cât timp o să fie indisponibil. A jucat de când am venit la o echipă şi are şi o vârstă. M-am gândit la un moment dat poate la un moment dat nu duce…

(n.r. despre golul lui Ganea) Nu a fost o fază lucrată, a fost minge pe acolo şi gol. De asta sunt deranjat, dar aşa e la fotbal. Am pierdut pe mâna noastră!”, a declarat Flavius Stoican după meciul de azi”, a mai spus Flavius Stoican