Final pe muchie de cuţit pe Arena Naţională! S-a terminat FCSB-Sepsi. Ce au făcut oamenii lui Elias Charalambous

Final pe muchie de cuţit pe Arena Naţională! S-a terminat FCSB-Sepsi. S-a aflat ce au făcut oamenii lui Elias Charalambous. Nu a fost deloc un meci reuşit pentru liderul clasamentului din Superliga.

Băieţii lui Elias Charalambous au început meciul mai slab, dar au avut o ocazie importantă. Florinel Coman a scăpat singur, dar a trimis pe lângă poartă.

S-a terminat FCSB-Sepsi

Deschiderea scorului a venit câteva minute mai târziu. Alexandru Băluță a deschis scorul pentru echipa lui Elias Charalambous în minutul 16. Apoi, vicecampioana a mai avut ocazii, dar nu a reuşit să îşi dubleze avantajul spre disperarea celor 12.458 spectatori care au asistat la meci de pe Arena Națională.

S-a terminat FCSB-Sepsi 1-0 şi liderul din Superliga se îndepărtează la 9 puncte de urmăritoarea Rapid şi la 12 de CFR Cluj. De partea cealaltă, Sepsi tremură pentru locul de play-off.

FCSB – Sepsi, echipe de start:

FCSB: Târnovanu – Pantea, Ngezana, Dawa, Radunovic – Olaru, Lixandru, Alhassan – Al. Băluță, Miculescu, Fl. Coman
Rezerve: A. Vlad – V. Crețu, Panțîru, Pandele, Luis Phelipe, Nana Antwi, Ov. Popescu, Radaslavescu
Antrenor: Elias Charalambous

Sepsi: R. Niczuly – Oroian, Kecskes, D. Ciobotariu, Dumitrescu – N. Păun – Kallaku, C. Matei, Aganovic, Fl. Ștefan – Safranko
Rezerve: D. Moldovan, R. Niczuly, M. Bălașa, Renta, J. Rodriguez, Rondon, Popsa, K. Varga, I. Gheorghe
Antrenor: Bernd Storck

Fundașul lateral Nana Antwi, supranumit de Becali „Racheta”, apare în premieră pe foaia de joc la FCSB. În centrul atacului liderului joacă Miculescu, așa cum a anunțat finanțatorul.
Stadion: Arena Națională
Arbitru: Cojocaru Adrian Viorel (Galaţi) / A1: Avram Valentin (Bucureşti), A2: Filip Alexandru (Constanţa
Arbitru VAR: Dumitrache Bogdan (Bucureşti), Asistent VAR: Demetrescu Iuliana Elena (Râmnicu Vâlcea)