Final pe muchie de cuţit la Ploieşti! S-a terminat Petrolul-CFR Cluj. Ce au făcut oamenii lui Dan Petrescu

Final pe muchie de cuţit la Ploieşti! S-a terminat Petrolul-CFR Cluj. ce au făcut oamenii lui Dan Petrescu. A fost o nouă dispută slabă a formaţiei din Gruia care nu se regăseşte în Superliga.

Echipa lui Dan Petrescu a fost de nerecunoscut în prima parte a meciului. De altfel, cele două echipe nu au reuşit să tragă niciun şut pe poartă în primele 45 de minute.

S-a terminat Petrolul-CFR Cluj

Nici repriza a doua nu a fost una cu multe faze de poartă. Asta deşi Dan Petrescu l-a introdus pe principalul om de gol al echipei, Louis Munteanu. Pe final, Papp a avut o ocazie mare, dar nu a nimerit poarta, spre disperarea celor 4.300 de oameni care au asistat la meci, număr oficial.

Introdus la pauză, Louis Munteanu a fost înlocuit în prelungiri. La ieşirea de pe teren, atacantul a fost extrem de nervos. Nu a salutat pe nimeni, ir antrenorul i-a transmis reproşuri dure. Scor final Petrolul-CFR Cluj 0-0 şi echipa lui Dan Petrescu pierde alte două puncte importante în Superliga.

Petrolul – CFR Cluj, echipe de start:

PETROLUL (4-1-4-1): Zima – Ricardinho, Papp, Huja, Dumitriu – T. Keita – M. Rădulescu, Hanca, Jyry, Grozav (cpt.) – Bempah
Rezerve: Eșanu – Stănică, Roche, Mateiu, Jahic, Tolea, Moussaki, D. Ilie, D. Radu, Irobiso, M. Bratu, Boțogan
Antrenor: Mehmet Topal

CFR CLUJ (4-3-3): M. Popa – Simao Rocha, Leo Bolgado, M. Ilie, Camora (cpt.) – Fică, K. Keita, Djokovic – Deac, Michael, Korenica
Rezerve: Hindrich, Gal – Mogoș, Fl. Iacob, Boben, Graovac, Artean, R. Filip, Păun, Postolachi, L. Munteanu
Absent: Kamara (suspendat)
Antrenor: Dan Petrescu

Arbitru: Marcel Bîrsan // Asistenți: Vasile Marinescu, Radu Ghinguleac