Final pe muchie de cuţit la Galaţi! S-a terminat Oţelul CSU Craiova. Duel incendiar între Dorinel Munteanu şi Costel Gâlcă / Foto

Final pe muchie de cuţit la Galaţi! S-a terminat Oţelul CSU Craiova. Duel incendiar între Dorinel Munteanu şi Costel Gâlcă. A fost o dispută care a început foarte tare încă din startul ei.

Băieţii lui Costel Gâlcă au început meciul timoraţi. O eroare de plasament a apărării a făcut ca moldovenii să deschidă scorul foarte repede.

S-a terminat Oţelul CSU Craiova

Juric a deschis scorul după doar 5 mintue, cu o execuţie de senzaţie, cu  călcâiul. Echipa lui Costel Gâlcă a revenit însă repede în joc. Baiaram a marcat în minutul 14, după o fază fixă. Asta spre disperarea celor 6.023 de fani, cifră oficială, prezenți la meci. Oţelul a continuat să atace. A nimerit şi bara, dar nu s-a mai lipit la gol în prima parte.

În repriza a doua nu s-a mai jucat mare lucru. Socr final Oţelul-CSU Craiova 1-1 şi cele două echipe rămân vecine de clasament în Superliga. Oaspeţii pe locul secund, iar gazdele pe 3.

Oțelul – CSU Craiova, echipe de start

Oțelul: I. Popescu – D. Maftei, Zivulic, Stefanovic, M. Silva – Cisotti, Lameira, Teles – Maciel, Juric, Al. Pop
Rezerve: Kovalov, Adăscăliței, Zhelev, I. Neagu, Tănasă, Duric, N. Roșu, M. Cojocaru,, Andronache, Hofman, Tomasevic, A. Rus
Absenți: Cisse, Chira (accidentați), Tomasevic, Yabre (incerți)
Antrenor: Dorinel Munteanu

CSU Craiova: L. Popescu – Vlădoiu, Maldonado, Badelj, Bancu – Oshima, Căpățînă – Baiaram, Houri, Ivan – Lukic
Rezerve: S. Lung, Ndong, Iago, Sierra, Screciu, Cicâldău, Danciu, D. Barbu, Bana, Montoya, Mitriță
Absenți: Paradela, Anzor, Koljic (accidentați)
Antrenor: Constantin Gâlcă