Final pe muchie de cuţit în Moldova! S-a terminat Poli Iași – Unirea Slobozia. Ce au făcut oamenii lui Emil Săndoi

Final pe muchie de cuţit în Moldova! S-a terminat Poli Iași – Unirea Slobozia. Ce au făcut oamenii lui Emil Săndoi. A fost un meci care s-a decis în prelungiri, după o fază extrem de controversată.

Cei de la Unirea Slobozia au început meciul mai bine. Au şi avut primele ocazii ale acestei dispute.

Final pe muchie de cuţit în Moldova!

În ciuda şanselor de la poarta gazdelor, tot cei de la Poli Iaşi au deschis scorul. Gheorghiță a fost cel care a marcat, în minutul 24. Apoi, tot gazdele puteau face 2-0, dar Rusu şi-a salvat echipa. În prelungirile meciului, Filip Ilie a marcat, dar reuşita sa a fost anulată de VAR, după minute bune.

Apoi, Stefanovici a pus mâna pe minge şi oaspeţii au avut şansa egalării. Toma a ratat însă penalty-ul.

Scor final Poli Iaşi-Unirea Slobozia 1-0 şi moldovenii lui Emil Săndoi câştigă trei puncte importante în lupta pentru menţinerea în Superliga.

Poli Iași – Unirea Slobozia, formațiile de start:

Poli: J. Fernandez – Todoroski, Samayoa, Guilherme Soares, Ispas – V. Gheorghe, Bordeianu, Yves Oum Gouet, A. Gheorghiță – A. Roman – Kamberi
Rezerve: Niga, Atanaskoski, Ilie, Da Silva, Stefanovici, Miskovic, Itu, Garobbio, Teixeira, Goncalves, Harrison, Popa