Final pe muchie de cuţit în Moldova! S-a terminat FC Botoşani-Petrolul. Ce au făcut oamenii lui Liviu Ciobotariu

Final pe muchie de cuţit în Moldova! S-a terminat FC Botoşani-Petrolul. Ce au făcut oamenii lui Liviu Ciobotariu. Moldovenii erau în mare suferinţă înaintea meciului şi voiau să scape de locurile din subsol.

Dacă băieţii lui Liviu Ciobotariu erau în criză, cei de la Petrolul veneau după rezultate foarte bune.

S-a terminat FC Botoşani-Petrolul

Petrolul a venit în Moldova să câştige şi a avut şi şansa golului, după 30 de minute. Alexandru Tudorie a şi marcat, dar reușita lui a fost anulată din cauza unui ofsaid. În rest, a fost un meci de uzură în care ambele echipe şi-au dorit să nu piardă, ca majoritatea formaţiilor din Superliga. Finalul a fost însă absolut incendiar. Petrolul a marcat de două ori prin M. Rădulescu în minutul 90+4 şi Grozav 90+6. Scor final FC Botoşani- Petrolul 0-2 şi oaspeţii obţin 3 puncte uriaşe.

FC Botoșani – Petrolul, echipe de start

FC Botoșani (4-2-3-1): Kukic – Matricardi, Șeroni, Miron, Adams – Țigănașu, Aldair – Bodișteanu, Florescu, Kaprof – E. Lopez
Rezerve: E. Pap, Pănoiu, Sadiku, Celea, A. Diez Salomon, Francisco Junior, Pavlovic, G. David, Mitrov, Chică Roșă, Mouaddib, G. Romano
Antrenor: Liviu Ciobotariu

Petrolul (4-2-3-1): Zima – Ricardinho, Papp, Huja, Dumitriu – Keita, Jyry – Hanca – D. Radu, Grozav, Tudorie
Rezerve: Eșanu, Stănică, Jahic, Mateiu, M. Bratu, Tolea, Fabricio Santos, Boțogan, D. Ilie, Akosah Bempah, M. Rădulescu, D. Paraschiv
Antrenor: Mehmet Topal
Arbitru: Kovacs Szabolcs (Carei – Satu Mare), A1: Corb Ioan Alexandru (Satu Mare – Satu Mare), A2: Duță George Bogdan (Bacău – Bacău), Arbitru VAR: Mladinovici Horia Gabriel (Bucureşti – Bucureşti), Arbitru AVAR: Tunyogi Ferencz (Zalău – Sălaj)
Stadion: Municipal, Botoșani