Final pe muchie de cuţit în meciul Esjberg-CSM Bucureşti! Partidă plină de gafe. O nouă dezamăgire pentru România

CSM București a pierdut cu Esbjerg, scor 28-32, în „sferturile” Ligii Campionilor.

Româncele au rezistat 4 minute, apoi adversarele au preluat conducerea. În minutul 22, Cristina Neagu a marcat golul egalizator, 11-11, dar de acolo Esbjerg a dominat până la finalul primei reprize. La pauză Esbjerg avea o diferență de 4 goluri, scor 17-13. Nici în repriza a doua lucrurile nu s-au schimbat. Elevele lui Adrian Vasile nu le-au pus probleme danezelor, care au dominat clar.

Returul e programat duminica viitoare, de la 17:00, la București. Meciul este deja sold-out.

De câte ori s-au mai întâlnit CSM București și Esbjerg

Cele două echipe s-au mai întâlnit până astăzi de 10 ori. Româncele au obținut 5 victorii, Esbjerg 3 și 2 meciuri s-au terminat la egalitate. În sezonul trecut, au jucat tot în sferturi, iar danezele s-au calificat în F4.