Final pe muchie de cuţit în Giuleşti! S-a terminat Rapid-Sepsi. Continuă criza pentru echipa lui Cristiano Bergodi

Final pe muchie de cuţit în Giuleşti! S-a terminat Rapid-Sepsi. Continuă criza pentru echipa lui Cristiano Bergodi. Fără victorie în primele trei etape din play-off-ul de Superliga giuleştenii au continuat jocul prost.

Echipa lui Cristiano Bergodi este în criză şi riscă să rateze şi cupele europene după ce titlul e ca şi acontat de FCSB.

S-a terminat Rapid-Sepsi

Cristiano Bergodi a scos mai mulţi jucători din lot, dar jocul echipei sale este extrem de slab. Doar Rrahmani a fost cel care a pus în pericol poarta lui Niczuly. Mai mult, cei de la Sepsi au avut şanse de a marca, dar s-a văzut că au venit să joace la egal.

În startul reprizei secunde, în minutul 50, fluieraşii au intrat din nou în rol. Florin Andrei  a dictat penalty şi l-a eliminat pe Alimi, pentru al doilea galben. Decizia a fost anulată după analiza în camera VAR, pentru un ofsaid evident. Asta spre disperarea celor 9.128 de fani prezenți pe Giulești, cifră oficială. În prelungiri, Varga putea marca, dar a ratat singur din 6 metri.

Oaspeţii au şi avut un gol, dar anulat corect pentru ofsaid. În minutul 95, s-a marcat. Ştefănescu a centrat, iar Debeljuh a deschis scorul. În tot acest timp, fanii au început să îi ceară demisia lui Bergodi. Scor final Rapid-Sepsi 0-1 şi giuleştenii riscă să termine ultimii în play-off, chiar dacă visau la titlu.

Rapid – Sepsi, echipele de start

Rapid: Aioani – Onea, Săpunaru, Iacob, Borza – Hromada, Oaidă, Hasani – Krasniqi, Rrahmani, Petrila
Rezerve: Drăghia, Braun, Cristea, Grigore, Bădescu, Emmers, Cepoi, El Sawy, Bamgboye, Cîrjan, Burman, Gheorghe
Antrenor: Cristiano Bergodi

Sepsi: Niczuly – Oroian, Ciobotariu, Kecskes, Dumitrescu – Păun – Varga, Kalluaku, Alimi, Fl. Ștefan – Safranko
Rezerve: Moldovan, Cedo, Ștefănescu, Oteliță, Aganovici, Batzula, Varga, Debeljuh
Antrenor: Bernd Stork

Stadion: Superbet Arena – Giulești
Arbitru: Florin Andrei (Târgu Mureş). Asistenți: Mircea Grigoriu (Bucureşti), Adrian Vornicu (Iași)
Arbitru VAR: Iulian Dima (Bucureşti). Asistent VAR: Florian Vişan (Galaţi)