Final nebun pe Arena Naţională! S-a terminat FCSB-CSU Craiova. Echipa lui Elias Charalambous, pas uriaş spre titlu

Final nebun pe Arena Naţională! S-a terminat FCSB-CSU Craiova. Echipa lui Elias Charalambous, pas uriaş spre titlu. Asta după meciul cu principala contracandidată, echipa de pe locul secund din Superliga.

Băieţii lui Elias Charalambous sunt în formă maximă. Tocmai au reuşit o nouă victorie mare în cursa pentru titlu din Superliga.

S-a terminat FCSB-CSU Craiova

Nici CSU Craiova nu i-a încurcat pe cei de la FCSB. Era 2-0 încă de la pauza meciului. Mai întâi, vedeta Florinel Coman a deschis scorul în minutul 29, din lovitură liberă. Laurenţiu Popescu a comis-o la gol. Peste doar 3 minute, băieţii lui Elias Charalambous şi-au dublat avantajul.

Acelaşi Florinel Coman a centrat din corner, iar Vlădoiu şi-a introdus mingea în propria poartă. Asta spre bucuria celor 32.227 de fani prezenţi pe Arena Națională, cifră oficială. Scor final FCSB-CSU Craiova 2-0 şi echipa roş-albastră are 10 puncte avans faţă de CSU Craiova şi CFR Cluj. Asta cu 7 etape înaintea finalului de Superliga.

FCSB – CSU Craiova, echipe de start

FCSB: Târnovanu – Crețu, Ngezana, Chiricheș, Radunovic – Lixandru, Șut, Olaru – Oct. Popescu, Miculescu, Fl. Coman
Rezerve: Udrea, Vlad, Dawa, Haruț, Pandele, Nana Antwi, Toma, Alhassan, Radaslescu, Popa
Antrenor: Elias Charalambous

CSU Craiova: Popescu – Vlădoiu, Maldonado, Badelj, Căpățină – Crețu, Mekvabishvili, Houri – Baiaram, Blesa, Ivan
Rezerve: Lazar, Soiri, Da Silva, Screciu, Bancu, Mateiu, Kozulj, Danciu, Bana, Cîmpanu, Koljic
Antrenor: Ivaylo Petrev

Stadion Arena Națională
Arbitru Ovidiu Hațegan (Arad). Asistenți Mircea Grigoriu (București), Marius Marica (Bistrița Năsăud)
Arbitru VAR Florin Andrei (Târgu Mureș). Asistent VAR Bogdan Dumitrache (București)