Final nebun la Stuttgart! S-a terminat Germania-Ungaria. Oamenii lui Julian Nagelsmann, în optimi la EURO 2024

Final nebun la Stuttgart! S-a terminat Germania-Ungaria. Oamenii lui Julian Nagelsmann, în optimi la EURO 2024 după primele două meciuri din grupa de calificare. Nemţii nu le-au dat nicio şansă ungurilor.

Ţara gazdă de la EURO 2024 merge ceas. Germania lui Julian Nagelsmann nu le-a dat nicio şansă adversarilor.

S-a terminat Germania-Ungaria

După 5-1 cu Scoţia, Germania a obţinut o nouă victorie importantă. Nu le-a dat nicio şansă ungurilor. Gazdele au deschis scorul în minutul 22, prin Musiala. Apoi, în partea secundă, Gundogan a făcut 2-0, în minutul 67. A fost de ajuns pentru ca Germania să câştige şi al doilea meci la EURO 2024. Sco final Germania-Ungaria 2-0 şi gazdele sunt deja calificate în optimile competiţiei după 6 puncte din 6 în primele două meciuri. De partea cealaltă, Ungaria are 0 puncte după primele două partide.

Echipe de start la Germania – Ungaria

Germania: Neuer – Kimmich, Rudiger, Tah, Mittelstadt – Andrich, Kroos – Musiala, Gundogan, Wirtz – Havertz
Rezerve: Ter Stegen, Baumann – Anton, Beier, Can, Fuhrich, Fullkrug, Gross, Henrichs, Koch, Muller, Raum, Sane, Schlotterbech, Undav
Selecționer: Julian Nagelsmann

Ungaria: Gulacsi – Fiola, Orban, Dardai – Bolla, Nagy, Schafer, Kerkez – Sallai, B. Varga, Szoboszlai
Rezerve: Dibusz, Szappanos – Balogh, Botka, Csoboth, Gazdag, Horvath, Kata, Kleinheisler, Lang, Nagy, Nego, Styles, Szalai
Selecționer: Marco Rossi

Stadion: MHPArena (Stuttgart)
Arbitru: Danny Makkelie (Olanda)