Final nebun la Ovidiu! S-a terminat Farul – CFR Cluj. Jucătorii lui Gică Hagi i-au umilit pe ardeleni

Final nebun la Ovidiu. Jucătorii lui Gică Hagi i-au umilit pe ardeleni. Farul a câștigat, la scor, 5-1, meciul cu CFR Cluj, în runda cu numărul 5 a play-off-ului Superligii

Echipa lui Gică Hagi este pe locul 2, cu 32 de puncte, în timp ce CFR Cluj este pe 4, cu 31 de puncte.

Jucătorii lui Gică Hagi i-au umilit pe ardeleni

Farul a început în forță meciul cu CFR Cluj, și după 23 de minute, Louis Munteanu a șutat puternic și l-a învins pe Sava. Când mai erau câteva minute din prima repriză, Cojocaru a mărit avantajul echipei sale, după ce a profitat de greșeala lui Keita.

În minutul 67, pasa lui Louis Munteanu l-a găsit bine pe Grameni, care a marcat.

În minutul 76, Philip Otele a redus din handicap, dar constănțenii au dat replica imediat. Două minute mai târziu același Cojocaru a înscris din nou. Ganea și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor și a închis tabela de marcaj.

Farul – CFR Cluj, echipele de start:

Farul : Buzbuchi – M. Popescu, Larie, Gustavo Marins, C. Ganea – Vînă, Queiros, Grameni – Grigoryan, Munteanu, I. Cojocaru
Rezerve: Mușat, Sîrbu, Grosu, Dănuleasă, Nedelcu, Boli, N. Popescu, Casap, Stoian, Andronache, Rivaldinho
Antrenor: Gheorghe Hagi
CFR Cluj :Sava – Manea, Kresic, Boben, Camora – Muhar, K.Keita, Avounou – Deac, Bîrligea, Otele
Rezerve: Hindrich, Bălgrădean, Mogoș, A. Radu, Aussi, R. Filip, Tachtsidis, Fica, El Kaddouri, Serebe, Michael
Antrenor: Francisc Dican

Stadion: Complex Sportiv Academia Gheorghe Hagi – teren principal (Ovidiu – Constanţa)
Arbitru: Florin Andrei / Asistenți: Mircea Grigoriu și Ovidiu Artene