Final nebun în Giuleşti! S-a terminat Rapid-FCU Craiova. Ce au făcut oamenii lui Cristiano Bergodi

Final nebun în Giuleşti! S-a terminat Rapid-FCU Craiova. S-a aflat ce au făcut oamenii lui Cristiano Bergodi. A fost un meci cu un scor absolut halucinant, cu răsturnări de scos şocante.

Oamenii lui Cristiano Bergodi au început foarte prost meciul. Oaspeţii au controlat prima jumătate de oră.

S-a terminat Rapid-FCU Craiova

Băieţii lui Giovanni Costantino au deschis scorul cu eurogolul lui Dragoş Albu. La pauză s-a intrat cu scor egal după ce Krasniqi a egalat în minutul 43. Partea a doua a început senzaţional pentru oaspeţi. Baeten a făcut 2-1 după o nouă pasă senzaţională a lui Bauza. Peste doar 5 minute s-a făcut 3-1 după reuşita lui Blidar.

Cristiano Bergodi a dat semnalul revenirii după un penalty comis de Lacroix. Rrahmani a redus din diferenţă. S-a făcut 3-3 după autogolul lui Gurău. În prelungiri s-a făcut 4-3 după reuşita lui Burmaz, spre bucuria celor 11.384 de fani asistă la meci, număr oficial. S-a terminat Rapid-FCU Craiova 4-3 şi gazdele revin în lupta pentru titlu, în timp ce oaspeţii par să-şi ia adio de la play-off.

Rapid – FCU Craiova, echipele de start

RAPID: H. Moldovan – Onea, Săpunaru, P. Iacob, Braun – Djokovic, Oaidă, Cîrjan – Hasani, Rrahmani, Krasniqi
REZERVE: Drăghia, Dr. Grigore, I. Cristea, Bădescu, Funsho, El Sawy, Albu, Ioniță II, Burmaz, Soni, Ungureanu
ANTRENOR: Cristiano Bergodi

FCU CRAIOVA : Gurău – R. Negru, Kvakic, Lacroix, Padula – Vl. Achim, Dr. Albu, Baeten, Bauza, Blidar – Chițu
REZERVE: Mogoșanu, R. Popa, Mascarenhas, Henriques, Asamoah, Vl. Pop, Mario Ilie, Sidibe, Bahassa, Blănuță, Ibrahim
ANTRENOR: Giovanni Costantino

Arbitru: Feșnic Horațiu Mircea (Cluj-Napoca – Cluj), A1: Cerei Alexandru (Cluj-Napoca – Cluj), A2: Lucaciu Doru Claudiu (Cluj-Napoca – Cluj), VAR: Chivulete Andrei Florin (Bucureşti – Bucureşti), AVAR: Necula Mihăiță (Bucureşti – Bucureşti)
Stadion: Superbet Arena – Giulești