Final încins în Bănie! S-a terminat FCU Craiova-Unirea Ungheni. Ce au făcut băieţii lui Marius Croitoru

Final încins în Bănie! S-a terminat FCU Craiova-Unirea Ungheni. Ce au făcut băieţii lui Marius Croitoru. După două rezultate consecutive de egalitate, craiovenii nu au mai greşit de această dată.

Băieţii lui Marius Croitoru şi-au făcut meciul simplu încă din startul acestuia. Au marcat după doar 9 minute de la începutul partidei.

S-a terminat FCU Craiova-Unirea Ungheni

Claudiu Bălan a marcat după o deviere a lui Abbey. Oamenii lui Marius Croitoru au continuat să atace, dar nu s-au mai lipit la gol. asta deşi au avut ocazii de bandă rulantă. Prima parte s-a jucat aproape doar la poarta oaspeţilor.

Nestorly Lumbu a dublat avantajul gazdelor în minutul 71, tot din fază fixă. Victoraş Astafei a avut două şanse pentru oaspeţi de a marcat, dar le-a ratat. Scor final FCU Craiova-Unirea Ungheni 2-0 şi gazdele urcă, momentan pe locul 4, dar a fost abia primul meci al rundei.

Echipele de start: FCU Craiova-Unirea Ungheni

FCU Craiova: C. Sandu – R. Negru, Lekiatas, Lumbu, Padula (cpt.) – Achim, V. Pop – Sidibe, Abbey, Moraru – Cl. Bălab
Rezerve: Gurău, Răduț, C. Albu, M. Ilie, Ghindovean, Ibrahim, Raicea, Kvakic, Dragu
Antrenor: Marius Croitoru

* Extrema stângă Matei Moraru, fotbalist adus în urmă cu câteva zile de la U Cluj sub formă de împrumut, e singurul nou-venit titularizat azi de Croitoru

Unirea Ungheni: Geantă – Chinteș, Ndiesse, Popa, Barstan – Șerban, Tiihonen, Savin, Bîrnoi – Astafei, Haiduc
Rezerve: Ganea, Blidărean, Horșia, Ciubotaru, Magyari, Zukanovic, Cruceru, Fulop, Coza
Antrenor: Eusebiu Tudor