Final incendiar pe Ghencea! S-a terminat FCSB-Virtus. Antrenament cu public pentru echipa lui Elias Charalambous

Final incendiar pe Ghencea! S-a terminat FCSB-Virtus. Antrenament cu public pentru echipa lui Elias Charalambous. Campioana din Superliga nu a avut nicio problemă în primul tur preliminar din Champions League.

După 7-1 în tur, băieţii lui Elias Charalambous au avut de bifat şi returul de pe arena din Ghencea.

S-a terminat FCSB-Virtus

Campioana din Superliga s-a distrat contra amatorilor din San Marino. S-au calificat, fără probleme, în turul 2 preliminar al Champions League. Băieţii lui Elias Charalambous au deschis repede scorul. Alexandru Băluţă a deschis scorul în minutul 20. Peste doar 8 minute a marcat şi Malcom Edjouma. Francezul a reuşit dubla în minutul 36. Apoi, băieţii lui Elias Charalambous nu au mai forţat. A mai înscris abia în minutul 72, prin David Miculescu.

Maccabi Tel Aviv, campioana din Israel, va fi adversara roș-albaștrilor în turul doi preliminar al celei mai tari competiții intercluburi din lume, Champions League. Scor final FCSB-Virtus 4-0 şi campioana e în turul 2 preliminar din Champions League cu scorul de 11-1 la general.

Echipele de start din FCSB – Virtus:

FCSB: A. Vlad – V. Crețu, Haruț, Chiricheș, Kiki – Edjouma, Alhassan – Ștefănescu, Băluță, Luis Phelipe – Miculescu
Rezerve: Târnovanu – Panțîru, Șut, Lixandru, D. Popa, Antwi, Pandele, Olaru, Musi, Ngezana, D. Popa
Antrenor: Elias Charalambous

Virtus: Passaniti – Gori, Rinaldi, De Lucia, Sabato – Lombardi, Bounocunto, Montanari, Ciacci, Rizzo – Angelli
Antrenor: Luigi Bizzotto

Arbitru principal: Stefan Ebner (Austria)
Asistenți: Robert Steinacher, Manuel Undesser (Austria)
Arbitru de rezervă: Safak Barmaksiz (Austria)
Arbitru VAR: Manuel Schuettengruber (Austria)
Asistent VAR: Julian Weinberger (Austria)