Final incendiar pe Ghencea! S-a terminat FCSB-U Cluj. Ce au făcut băieţii lui Elias Charalambous

Final incendiar pe Ghencea! S-a terminat FCSB-U Cluj. Ce au făcut băieţii lui Elias Charalambous în primul meci al noului sezon de Superliga. A fost o dispută dificilă în faţa şepcilor roşii.

Echipa lui Elias Charalambous a început meciul tare. Nu au reuşit însă să maarcheze şi minutele au început să treacă agonizant.

S-a terminat FCSB-U Cluj

Apoi, gazdele au început tare repriza a doua. Alexandru Musi a reuşit să marcheze la 6 minute de la reluare, cu un şut spectaculos. Bucuria celor 10 mii de fani prezenţi pe Ghencea nu a durat decât 6 minute. Edjouma a comis-o în propriul care şi Dan Nistor a egalat cu un gol marcat din penalty.

Au fost probleme şi cu nocturna pe Ghencea. A pâlpâit preț de o fracțiune de secundă în minutul 25. Problema s-a repetat peste câteva minute, când avaria a durat de data aceasta o idee mai mult, în jur de 10 secunde. În minutul 84, Miculescu putea face 2-1, dar lovitura sa de cap a trecut puţin pe lângă poartă.

Scor final FCSB-U Cluj 1-1 şi campioana face primul pas greşit în noul sezon de Superliga.

FCSB – Universitatea Cluj, echipe de start

FCSB: Târnovanu – Crețu, Ngezana, Dawa, Radunovic – Lixandru, Șut – Ștefănescu, Olaru, Musi – D. Popa
Rezerve: Vlad, Haruț, Miculescu, Kiki, Edjouma, Antwi, Alhassan, Chiricheș, Toma, Pandele, Băluță, Luis Phelipe
Antrenor: Elias Charalambous

Universitatea Cluj: Gertmonas – Boboc, Masoaro, I. Cristea, Chipciu – Silaghi, Bic, Ovidiu Popescu, Rață – Nistor, Bettaieb
Rezerve: Gorcea – Oancea, Ștefan, Mitrea, D. Codrea, L. Moraru, Sfait, Suciu, Blănuță, Thcassem
Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău

Stadion: „Steaua”, Ghencea
Arbitru: Adrian Viorel Cojocaru (Galați) / A1: Ovidiu Artene (Vaslui) / A2: Alexandru Filip (Constanța) / Arbitru VAR: Cătălin Popa (Pitești) / Arbitru AVAR: Iulian Călin (Ștefănești – Argeș) / R1: George Cătălin Găman (Craiova) / Observator arbitri: Adrian Comănescu (Râmnicu Vâlcea)