Final incendiar pe Arena Naţională! S-a terminat FCSB-Sepsi. Ce au făcut oamenii lui Elias Charalambous

Final incendiar pe Arena Naţională! S-a terminat FCSB-Sepsi. S-a aflat ce au făcut oamenii lui Elias Charalambous după şocul trăit etapa trecută în faţa marii rivale, Rapid, în ultima etapă din sezonul regulat.

Băieţii lui Elias Charalambous au tremurat serios în meciul cu Sepsi, ultima echipă din play-off-ul de Superliga.

S-a terminat FCSB-Sepsi

Băieţii lui Elias Charalambous voiau să profite după ce Rapid a comis-o în faţa celor de la Farul. Au început tare meciul şi au reuşit să deschisă scorul repede. Florinel Coman a fost cel care a marcat pentru 1-0 în minutul 11. FCSB a continuat să domine meciul, dar nu s-a putut desprinde.

Mai mult, Florinel Coman a comis-o în propriul careu, iar Debeljuh a profitat. S-a făcut 1-1, din penalty, în minutul 25. Liderul din Superliga a intrat însă în avantaj la pauză. Băluţă a făcut 2-1 în minutul 40, spre bucuria celor 13.256 de oameni prezenţi în tribunele Arenei Naționale, număr oficial.

S-a terminat FCSB-Sepsi 2-1 şi gazdele obţin trei puncte mari în lupta pentru titlu. După această victorie, echipa roş-albastră s-a distanţat la 7 puncte de adversare, în fruntea clasamentului din Superliga.

FCSB – Sepsi, echipe de start:

FCSB (4-3-3): Târnovanu – Ov. Popescu, Ngezana, Dawa, Radunovic – Lixandru, Șut, Olaru (cpt.) – Băluță, Oct. Popescu, Fl. Coman
Rezerve: M. Udrea, A. Vlad – V. Crețu, Panțîru, Miculescu, Pandele, Phelipe, Antwi, Chiricheș, Alhassan
Absenți: Haruț, Pantea, Radaslavescu (accidentați)
Antrenor: Elias Charalambous

SEPSI (4-1-4-1): D. Moldovan – Oroian, Ninaj, Kecskes, D. Ciobotariu – N. Păun (cpt.) – Popșa, Kallaku, K. Varga, A. Dumitrescu – Debeljuh
Rezerve: Gedo, V. Tănasă – Safranko, Rența, I. Grigore, Aganovic, Kocsis, R. Varga, Rondon
Absenți: M. Ștefănescu (suspendat), Roland Niczuly, C. Matei, Alimi (accidentați)
Antrenor: Bernd Storck

Stadion: Arena Națională
Arbitru: Feșnic Horațiu (Cluj-Napoca). A1: Cerei Alexandru (Cluj-Napoca). A2: Mitruţi Daniel (Craiova)
Arbitru VAR: Costreie Sorin (Voluntari). Asistent VAR: Mladinovici Horia (Bucureşti).