Final incendiar pe Arena Naţională! S-a terminat FCSB-FC Voluntari. Ce au făcut băieţii lui Elias Charalambous

Final incendiar pe Arena Naţională! S-a terminat FCSB-FC Voluntari. S-a aflat ce au făcut băieţii lui Elias Charalambous. A fost o partidă pe muchie de cuţit, cu foarte multe ocazii la poarta oaspeţilor.

Băieţii lui Elias Charalambous au ratat din toate poziţiile. După ce Rapid şi CSU Craiova s-au încurcat, vicecampioana spera să se îndepărteze de rivale.

Final incendiar pe Arena Naţională!

În prima repriză, Andrea Compagno şi Florinel Coman au ratat ocazii bune. Coman a fost nevoit să iasă înaintea pauzei, din cauza unei accidentări. Oamenii lui Elias Charalambous au continuat să caute victoria şi în partea secundă, dar nu au reuşit. David Miculescu a avut şi el mai multe oportunităţi, dar vicecampioana s-a încurcat cu codaşa Voluntari. asta deşi Alex Băluţă a scăpat singur cu portarul, dar a lovit doar bara. Scor final FCSB-FC Voluntari 0-0 şi CFR Cluj se poate apropia la un punct dacă o va învinge luni seara pe Oţelul.

FCSB – FC Voluntari, echipele de start

FCSB: Târnovanu – Pantea, Dawa, Ngezana, Radunovic – Lixandru, Ad. Șut, Olaru – D. Rotariu, Compagno, Fl. Coman
Rezerve: A. Vlad – V. Crețu, Haruț, Oct. Popescu, Miculescu, Ov. Popescu, Cr. Ganea, Al. Băluță, Djokovic
Antrenor: Elias Charalambous

FC Voluntari: J. Fernandez – Ricardinho, Paz, Armaș – R. Boboc, V. Rața, Crepulja, D. Andrei, Carnat – Nemec, Dumiter
Rezerve: Oct. Vâlceanu- Andres, Voican, Droppa, R. Popescu, D. Florea, Bozickovic, A. Niță, Cocian
Antrenor: Ilie Poenaru

Stadion: Arena Națională
Arbitru: Marian Barbu // Asistenți: Sebastian Gheorghe, Adrian Vornicu
Arbitru VAR: Valentin Cojocaru // Asistent VAR: Mircea Orbuleț