Final incendiar pe Arcul de Triumf! S-a terminat Dinamo – U Cluj. Ce au făcut băieții lui Ioan Ovidiu Sabău

Final incendiar pe Arcul de Triumf! S-a terminat Dinamo a pierdut în fața celor de la U Cluj, scor 0-1, în etapa cu numărul 19 din Superliga.

Echipa lui Ioan Ovidiu Sabău este pe locul 5, cu 29 de puncte, în timp ce Dinamo este pe 15, cu 10 puncte.

Clujenii au deschis rapid scorul. după doar 4 minute, Daniel Popa a primit balonul în interiorul careului, i-a timis lui Nistor, care a șutat perfect. Următoarele ocazii le-au aparținut celor de la Dinamo, dar scorul nu s-a schimbat. După pauză, Politic a rămas singur cu Iliev, dar a șutat în acesta din 8 metri. În minutul 80, Țîră a scapat singur în careu, i-a păcălit pe Masoero și Iliev, dar a trimis pe lângă poartă.

Dinamo – U Cluj, echipe de start:

DINAMO: Golubovic – Lucas Alves, Bena, Patriche (cpt.) – De Moura, N. Roșu, Ilic, Amzăr – Dani Iglesias, Gregorio, Politic
Rezerve: Began – Țîră, Abdallah, Bordușanu, Mustafa, R. Grigore, Dr. Irimia, Cr. Costin, Ghezali
Absenți: Homawoo (accidentat)
Antrenor: Zeljko Kopic
U CLUJ: Iliev – Oancea, Masoero, B. Mitrea, Vătăjelu – Simion, Doukoure – I. Stoica, Nistor, Chipciu (cpt.) – D. Popa
Rezerve: Gorcea – Peteleu, Pițian, Fossati, Bic, Cîmpanu, V. Gheorghe, Silaghi, Manu
Absenți: Calcan (accidentat)
Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău

Stadion: Arcul de Triumf (Bucureşti)
Arbitru: Adrian Cojocaru (Galaţi). Asistenți Marius Badea (Râmnicu Vâlcea), Alexandru Vodă (Alba Iulia)
Arbitru VAR: Szabolcs Kovacs (Carei). Asistent VAR: Busi Cătălin (Râmnicu Vâlcea)