Final incendiar pe Arcul de Triumf! S-a terminat Dinamo-Oţelul. Umilinţă totală pentru oamenii lui Dorinel Munteanu

Final incendiar pe Arcul de Triumf! S-a terminat Dinamo-Oţelul. Umilinţă totală pentru oamenii lui Dorinel Munteanu care au încasat o înfrângere dureroasă în faţa fostei lanterne roşii din Superliga.

Echipa lui Dorinel Munteanu nu a avut nicio şansă în faţa celor de la Dinamo. Trupa lui Zeljko Kopic a obţinut trei puncte uriaşe în lupta pentru supravieţuire.

S-a terminat Dinamo-Oţelul

Dinamo a început perfect meciul de pe Arcul de Triumf. Dennis Politic a deschis scorul după doar trei minute. Oaspeţii şi-au revenit şi au reuşit să egaleze după un penalty dictat din camera VAR. Alexandru Pop a fost cel care a marcat din penalty.

Dinamo a revenit însă repede pe tabelă. Gnahore a fost cel care a marcat în minutul 34. S-a făcut 3-1 după reuşita din minutul 80 a lui Abdalllah 80. Asta spre bucuria celor 6.862 de fani, cifră oficială, care au fost prezenți la meci pe „Arcul de Triumf”. Scor final Dinamo-Oţelul 3-1 şi câinii obţin a doua victorie consecutivă. De partea cealaltă Oţelul lui Dorinel Munteanu pare că a renunţat la locul de play-off.

Dinamo – Oțelul, echipe de start:

Dinamo: Golubovic – Patriche, Velkovski, Homawoo – Moura, Gnahore, Pavicic, Amzăr – Milanov, Abdallah, Politic
Rezerve: Railean, Goncalo, Selmani, Ilic, Iglesias, Bordușanu, Bani, Neagu, R. Grigore, Costin, N. Roșu,
Antrenor: Zeljko Kopic

Oțelul: Stoian – Zhelev, Cisse, Lovric, Silva – Cisotti, Lameira, Teles – Maciel, Pop, Bodișteanu
Rezerve: Rus, Yabre, Gaitan, Farcaș, Ghiocel, Tănasă, Zivulic, Adăscăliței, Jardan, Cîrjan, Rusevic, Pap
Antrenor: Dorinel Munteanu

Stadion: „Arcul de Triumf” (București)
Arbitru: Moroiță Andrei (Ploieşti) / A1: Constantinescu Andrei (Bucureşti), A2: Dumitru Ionel Valentin (Gherghiţa) / Arbitru VAR: Popa Cătălin (Piteşti), Arbitru AVAR: Avram Valentin (Bucureşti)