Final incendiar pe Arcul de Triumf! S-a terminat Dinamo-CSU Craiova. Ce au făcut oamenii lui Costel Gâlcă

Final incendiar pe Arcul de Triumf! S-a terminat Dinamo-CSU Craiova. Ce au făcut oamenii lui Costel Gâlcă în meciul contra echipei lui Zeljko Kopic. Oaspeţii erau lider neînvins în Superliga după 6 etape.

Echipa lui Costel Gâlcă pornea ca mare favorită în meciul cu Dinamo. Era pe primul loc în Superliga, după 6 etape disputate.

S-a terminat Dinamo-CSU Craiova

Meciul a început însă cum nu se poate mai prost pentru oaspeţi. Ahmed Bani a deschis scorul la prima fază a meciului. Reuşita a fost validată după 3 minute de către VAR. Echipa lui Costel Gâlcă a început să atace. Putea egala prin Alexandru Mitriţă, dar vedeta oltenilor a lovit doar bara.

S-a 2-0 după şutul deviat al lui Gnahore, din minutul 42. Avantajul de două goluri al gazdelor nu a durat niciun minut. Koljic a înscris la faza imediat următoare. Finalul a fost nebun pentru că Sivis  a fost eliminat corect în minutul 58, după intervenţia VAR. Asta spre disperarea celor 7.126 de spectatori prezenţi pe stadion, număr oficial.

În minutul 82, Homawoo a văzut al doilea galben şi a fost şi el eliminat. Scor final Dinamo-CSU Craiova 2-1 după ce oaspeţii au avut şi doi oameni în plus pe teren, pe finalul meciului.

Dinamo – CSU Craiova, echipele de start:

Dinamo: Golubovic – Sivis, K. Boateng, Homawoo, Opruț – Milanov, Gnahore, Cîrjan – Bani, Selmani, Abdallah
Rezerve: Ailiesei, Licsandru, Soro, Bordușanu, Patriche, Caragea, A. Irimia, Amzăr, A. Florescu, Mărginean, C. Costin
Antrenor Zeljko Kopic

CSU Craiova: L. Popescu – Vlădoiu, Maldonado, Zajkov, Bancu – Oshima, Mekvabishvili – Bană, Mitriță, Paradela – Koljic
Rezerve: Lung, Ndong, Sierra, Badelj, Screciu, Houri, Danciu, Mora, Baiaram, Barbu, A. Ivan
Antrenor Costel Gâlcă

Stadion „Arcul de Triumf”
Arbitru Marian Barbu (Făgăraș). Asistenți Ovidiu Artene (Vaslui), Stelian Slabu (Brașov)
Arbitru VAR Florin Andrei (Târgu Mureș). Asistent VAR Andrei Antonie (București)