Final incendiar la Sibiu! S-a terminat Hermannstadt-Unirea Slobozia. Un nou pas greşit pentru echipa lui Marius Măldărăşanu

Final incendiar la Sibiu! S-a terminat Hermannstadt-Unirea Slobozia. Un nou pas greşit pentru echipa lui Marius Măldărăşanu care are un start de sezon extrem de slab. De această dată a comis-o acasă, cu o nou promovată.

Echipa lui Marius Măldărăşanu spera să obţină prima victorie în acest sezon de Superliga. Nu a reuşit nici de această dată.

S-a terminat Hermannstadt-Unirea Slobozia

Sibienii au deschis rapid scorul. Stoica, aflat în flancul stâng, a centrat în careu, însă mingea a fost respinsă de Pospelov. Balonul a ajuns la Murgia, care a șutat de la marginea careului de 16 metri. După ce ambele echipei și-au împărțit ocaziile, Unirea Slobozia a egalat în finalul reprizei.

Șerbănică a centrat pentru Pospelov, iar ucraineanul a marcat cu o lovitură de cap în poarta lui Căbuz. În repriza secundă nu s-a mai marcat. Scor final Hermannstadt-Unirea Slobozia 1-1 şi oaspeţii rămân neînvinşi în Superliga.

Echipe de start Hermannstadt-Unirea Slobozia

Hermannstadt: Căbuz – Căpușă, Găman, Bejan, Oroian – R. Deaconu, A. Ivanov, Murgia – Balaure, J. Markovic, I. Stoica
Rezerve: A. Pop, Muțiu – I. Stoica, Dr. Iancu, Gandila, Jipa, Ciubotaru, Al. Luca, Neguț, Biceanu, Goncalves, A. Chițu
Antrenor: Marius Măldărășanu

Unirea Slobozia: D. Rusu – Etienne, I. Dinu, Pospielov, Șerbănică – A. Lopez, Perianu – S. Camara, Purece, Aganovic, Afalna
Rezerve: Krell – Dorobanțu, G. Lazăr, C. Toma, Șt. Pacionel, Coadă, M. Lemnaru, Bărbuț, Vlăsceanu, F. Ilie, Gele
Antrenor: Adrian Mihalcea

Stadion: Municipal
Arbitru: Vidican Rares George (Satu Mare). A1: Danşa Ciprian Florin (Satu Mare), A2: Ghiciulescu Raul Constantin (Lugoj)
Arbitru VAR: Popa Cătălin (Piteşti). Arbitru AVAR: Coza Ionuţ (Cernica)