Final incendiar la Sibiu! S-a terminat Hermannstadt – FCU Craiova. Ce au făcut oamenii lui Giovanni Costantino

Final incendiar la Sibiu! S-a terminat Hermannstadt – FCU Craiova. S-a aflat ce au făcut oamenii lui Giovanni Costantino. Prima repriză a fost foarte slabă pentru ambele echipe care nu au arătat absolut nimic.

Oamenii lui Giovanno Costantino nu au arătat aproape nimic în prima parte a meciului. Totuşi, deşi sibienii au atacat mai mult nu au nimerit poarta deloc.

S-a terminat Hermannstadt – FCU Craiova

Prima fază de fotbal, dar şi singura a fost a oaspeţilor. În minutul 45, Bahassa a ţintit vinclul, dar Căbuz a scos. Tot sibienii au jucat mai bine şi în partea secundă, dar nu au reuşit să marcheze la primele faze.

Dragoş Albu a prins un şut bun de la distanţă, dar mingea s-a dus la o palmă de bară.  În minutul 88, Fonseca a marcat norocos şi a adus victoria pentru echipa gazdă. S-a terminat Hermannstadt-FCU Craiova 1-0 şi gazdele urcă pe loc de play-off. De partea cealaltă, oaspeţii se vor lupta pentru evitarea retrogradării.

Hermannstadt – FCU Craiova, echipe de start

Hermannstadt: Căbuz – Butean, Găman, Ionuț Stoica, Opruț – Balaure, Murgia, Mino Sota, Ianis Stoica – G. Iancu, Paraschiv
Rezerve: Muțiu, A. Pop, Medina, Antoche, Fonseca, Ciubotaru, Jipa, Neguț, Bucuroiu, Oroian, Biceanu, N’Goma
Absenți: Bejan (suspendat)
Antrenor: Marius Măldărășanu

FCU Craiova: R. Popa – Padula, Compagnucci, Lacroix, Mascarenhas – Achim, D. Albu – Sidibe, Baeten, Bahassa – Chițu
Rezerve: Gurău, Negru, Kvakic, Lekiatas, Vl. Pop, Blidar, Dragu, Blănuță, Jibril
Absenți: Bauza (suspendat)
Antrenor: Giovanni Costantino

Stadion: Municipal
Arbitru: Cătălin Popa (Piteşti) . A1: George Neacşu (Câmpulung Muscel) , A2: Andrei Constantinescu (Bucureşti)
Arbitru VAR: Ovidiu Haţegan (Arad). Asistent VAR: Ciprian Danşa (Satu Mare)