Final incendiar la Sibiu! S-a terminat Hermannstadt-CFR Cluj. Ce au făcut băieţii lui Dan Petrescu

Final incendiar la Sibiu! S-a terminat Hermannstadt-CFR Cluj. Ce au făcut băieţii lui Dan Petrescu. Formaţia din Gruia a venit cu un singur gând pe terenul echipei lui Marius Măldărăşanu.

Echipa lui Dan Petrescu era obligată să câştige la Sibiu pentru a se apropia de primele locuri în Superliga.

S-a terminat Hermannstadt-CFR Cluj

Şi s-a jucat la o singură poartă în prima repriză. Echipa lui Dan Petrescu a dictat jocul. A avut ocazie după doar cinci minute de la startul jocului. Louis Munteanu a ratat ănsă o oprtunitate bună.

De fapt, lui Louis Munteanu i-au aparţinut toate ocaziile reprizei, dar nu s-a lipit la gol. Muţiu l-a blocat de fiecare dată. În prima repriză, gazdele nu au contat deloc la poarta lui Popa.

În repriza a doua tot echipa din Gruia a fost mai periculoasă. Ciprian Deac nu a nimerit însă ţinta din poziţie foarte bună. Louis Munteanu a avut o nouă ocazie din corner, dar nu a nimerit ţinta. Sergiu Buş putea da lovitura în minutul 86, dar din poziţie foarte bună a trimis departe de poartă. Scor final Hermannstadt-CFR Cluj 0-0 şi echipa din Gruia pierde două puncte importante în lupta pentru titlu în Superliga.

FC Hermannstadt – CFR Cluj, echipele de start:

FC Hermannstadt: Muțiu – Oroian, Găman, Ionuț Stoica, Goncalves – Murgia, Ivanov – Balaure, Deaconu, Ianis Stoica – Chițu
Rezerve: I. Pop, Bejan, D. Iancu, Căpușă, Biceanu, Buș, A. Luca, Neguț, Kujabi, R. Popescu, Antwi, Gandila
Absenți: Selimovic, Markovic (accidentați)
Antrenor: Marius Măldărășanu

CFR Cluj: M. Popa – Abeid, Boben, Bolgado, Simao – Fică, Djokovic, Tachtsidis – Deac, L. Munteanu, Kamara
Rezerve: Hindrich, Camora, Peteleu, F. Iacob, Kresic, Gyorgy, K. Keita, Artean, A. Păun, Postolachi, Michael
Absenți: Korenica (învoit), M. Ilie, Graovac, Nkololo, Mogoș (accidentați)
Antrenor: Dan Petrescu