Final incendiar la Ovidiu! S-a terminat Farul-Hermanstadt. Băieţii lui Gică Hagi au făcut instrucţie cu adversara

Final incendiar la Ovidiu! S-a terminat Farul-Hermanstadt. Băieţii lui Gică Hagi au făcut instrucţie cu adversara în repriza a doua a disputei. Prima parte a fost una mult mai  echilibrată.

Băieţii lui Gică Hagi au deschis scorul extrem de repede. Rivaldinho a marcat după doar 7 minute.

S-a terminat Farul-Hermanstadt

Apoi, oaspeţii au pus stăpânire pe joc, dar nu au reuşit să marcheze. Asta deşi au  avut mai multe şanse de a marca. Repriza secundă a început în forţă. Murgia a marcat după doar 3 minute pentru echipa lui Marius Măldărăşanu.

A fost însă 1-1 doar trei minute. Grigoryan a înscris un gol întâmplător în minutul 51. S-a făcut 3-1 peste doar 6 minute. Rivaldinho a reuşit dubla la meciul cu numărul 500 al lui Gică Hagi în Superliga. După mai multe ocazii de gol ale gazdelor, Iancu a redus din diferenţă în minutul 83. Scor final Farul-Hermannstadt 3-2 şi echipa lui Gică Hagi scapă de ultimul loc din Superliga.

Farul – Hermannstadt, echipele de start:

FARUL: Buzbuchi – M. Popescu, Bălașa, Gustavo Marins, C. Ganea – Vînă, Nedelcu, Grameni – G. Iancu, Rivaldinho, Grigoryan
Rezerve: Ducan, D. Sîrbu, Dănuleasa, Grosu, Dican, Radaslavescu, N. Popescu, Casap, Doicaru, Merloi, Alibec, Stoian
Antrenor: Gheorghe Hagi

HERMANNSTADT: Căbuz Oroian, Găman, Ionuț Stoica, Goncalves – Ivanov – Balaure, Murgia, Biceanu, Ianis Stoica – Chițu
Rezerve: A. Pop, Muțiu, Bejan, D. Iancu, Căpușă, Deaconu, Gandila, Ciubotaru, A. Lupu, Neguțm Miart, R. Popescu
Absenți: Selimovic, Markovic (accidentați)
Antrenor: Marius Măldărășanu