Final incendiar la Ovidiu! S-a terminat Farul-Dinamo. Duel tare între Gică Hagi şi Zeljko Kopic

Final incendiar la Ovidiu! S-a terminat Farul-Dinamo. Duel tare între Gică Hagi şi Zeljko Kopic. Constănţenii erau obligaţi să câştige pentru a mai spera la un loc de play-off în Superliga. Asta după începutul slab de sezon.

Echipa lui Gică Hagi a început însă foarte prost disputa de pe propriul teren. Asta după înfrângerea din etapa trecută, de pe terenul nou promovatei, Gloria Buzău.

S-a terminat Farul-Dinamo

Dinamo a început foarte bine meciul. Băieţii lui Zeljko Kopic au deschis scorul după doar 4 minute. Cîrjan a fost cel care a marcat cu un şut din interiorul careului. Echipa lui Gică Hagi a continuat să forţeze, dar a jucat extrem de slab. În startul reprizei secunde, Ciobanu putea egala dar a lovit doar bara.

Farul a reuşit totuşi egalarea în minutul 71. Costin a gafat şi armeanul Grigoryan a egalat. Scor final Farul-Dinamo 1-1 şi constănţenii pierd alte două puncte mari. De partea cealaltă, câinii continuă parcursul bun din acest sezon de Superliga.

Farul – Dinamo, echipele de start

Farul: Buzbuchi – Sîrbu, Bălașa, Marins, C. Ganea – Radaslavescu, Dican, Vînă – Rivaldinho, Alibec, Grigoryan
Rezerve: Ducan, Cercel, Țîru, Dănuleasa, Aioanei, Nedelcu, N. Popescu, Casap, Doicaru, C. Stoian, A. Ciobanu, Mustacă
Antrenor: Gică Hagi

Dinamo: Golubovic – Sivis, Patriche, Licsandru, C. Costin – Olsen, Gnahore, Cîrjan – Milanov, Politic, A. Bani
Rezerve: Ailenei, A. Stoian, Pășcălău, Soro, P. Neagu, Caragea, Rotund, Mărginean
Antrenor: Zeljko Kopic

Arbitru: Adrian Cojocaru // Asistenți: Marius Badea, Adrian Vornicu
Arbitru VAR: Florin Andrei // Asistent VAR: Florian Vișan
Stadion: Complex Sportiv Academia Gheorghe Hagi (Ovidiu)