Final incendiar la Glasgow! S-a terminat Rangers-FCSB. Coşmar pentru echipa lui Elias Charalambous

Final incendiar la Glasgow! S-a terminat Rangers-FCSB. Coşmar pentru echipa lui Elias Charalambous. Campioana din Superliga a început meciul din Scoţia foarte tare, dar l-a terminat în genunchi.

Campioana a deschis scorul după doar două minute. David Miculescu a fost cel care a deschis scorul. Reuşita echipei lui Elias Charalambous a fost anulată eronat.

S-a terminat Rangers-FCSB

După acest gol anulat s-a stins lumina pentru FCSB. Campioana lui Elias Charalambous a primit primul gol în minutul 10, de la Tom Lawrence. S-a făcut 2-0 după reuşita lui Vaclav Cerny, din minutul 31. Ambele goluri au venit după gafe ale lui Edjouma în fazele premergătoare reuşitelor.

La pauză, FCSB a făcut 3 schimbări. Au intrat Băluţă, Radunovic şi Octavian Popescu. Nu s-a schimbat însă nimic. Mai mult, Rangers a făcut 3-0, după golul doi al lui Cerny, din minutul 50. Hamza a profitat şi el de o eroare şi a făcut 4-0 în minutul 72. Scor final Rangers-FCSB 4-0 şi campioana încasează prima înfrângere în grupa de Europa League.