Final incendiar la Galaţi! S-a terminat Oţelul-Sepsi. Echipa lui Dorinel Munteanu face senzaţie în Superliga

Final incendiar la Galaţi! S-a terminat Oţelul-Sepsi. Echipa lui Dorinel Munteanu face senzaţie în Superliga. Moldovenii continuă forma bună din acest start de sezon, în timp ce oaspeţii sunt în criză.

Oţelul lui Dorinel Munteanu continuă forma bună în Superliga. A rezolvat meciul din prima repriză, dar Sepsi a avut şanse în partea secundă.

S-a terminat Oţelul-Sepsi

Alexandru Pop a fost omul serii pentru Dorinel Munteanu. A deschis scorul în minutul 22. Apoi, a dublat avantajul gazdelor pe final de repriză, în minutul 44. A fost o repriză foarte slabă pentru băieţii lui Bernd Storck.

În repriza a doua, oaspeţii au început să conteze în atac. Debeljuh nu a reuşit să marcheze însă din poziţii favorabile. Sepsi a continuat forcingul la poarta moldovenilor, dar nu a reuşit să înscrie. Marius Coman a lovit bara în prelungiri, din poziţie foarte bună. Scor final Oţelul-Sepsi 2-0 şi echipa lui Dorinel Munteanu e pe cai mari. De partea cealaltă, Sepsi are doar 2 puncte în ultimele 6 etape şi Bernd Storck ar putea fi dat afară.

Oțelul – Sepsi, echipele de start

Oțelul: I. Popescu – D. Maftei, Cisse, Stefanovic, Tomasevic – Cisotti, Zivulic, Lameira – Maciel, Juric, A. Pop
Rezerve: Kovalov, Adăscăliței, Zhelev, I. Neagu, A. Tănasă, Chira, Duric, Teles, Gomes, A. Rus, N. Roșu, M. Cojocaru
Antrenor: Dorinel Munteanu

Sepsi: Niczuly – Oteliță, Bardea, Ciobotariu, F. Ștefan – Alimi, Kecskés, Mino, Kallaku – C. Matei, Debeljuh
Rezerve: D. Moldovan, Gyenge, K. Varga, Breij, M. Coman, Oberlin, Hajdin, Oroian, Siger, Drăghiceanu, Neskovic
Antrenor: Bernd Storck

Stadion: Oțelul
Arbitru: Andrei Florin (Târgu Mureş)
Asistenți: Orbuleţ Mircea (Bucureşti), Bojan Cosmin (Târgu Mureş)