Final incendiar la Clinceni! S-a terminat Unirea Slobozia-U Cluj. Emoţii mari pentru echipa lui Ioan Ovidiu Sabău

Final incendiar la Clinceni! S-a terminat Unirea Slobozia-U Cluj. Emoţii mari pentru echipa lui Ioan Ovidiu Sabău care a avut o primă repriză de coşmar. A încasat două goluri, dar scorul putea fi şi mai mare.

Băieţii lui Ioan Ovidiu Sabău veneau după înfrângerea cu Poli Iaşi, scor 0-1, şi a continuat jocul slab şi în prima repriză.

S-a terminat Unirea Slobozia-U Cluj

Gazdele au început perfect meciul. Gele a deschis scorul după doar 16 minute. Echipa lui Ioan Ovidiu Sabău nu s-a trezit şi a încasat şi al doilea gol, peste doar 6 minute. Toma a marcat dintr-o lovitură liberă.

U Cluj a dat semnul revenirii imediat după pauză. Nou intratul Miranyan a egalat în minutul 52. Slobozia a marcat  la faza imediat următoare, dar golul a fost anulat de VAR pentru ofsaid. Forcingul oaspeţilor a continuat şi Boboc a egalat în minutul 63, spre bucuria celor 422 de suporteri prezenţi la meci, număr oficial. Marea majoritate ai acestora erau ultraşi ai liderului din Superliga.

Kamara putea face 3-2 pentru ialomiţeni, dar a lovit doar bara. Scor final Unirea Slobozia-U Cluj 2-2 şi liderul din Superliga pierde alte două puncte mari în lupta pentru play-off.

Unirea Slobozia – „U” Cluj, echipele de start:

Unirea Slobozia: D. Rusu – Medina, Antoche, Pospelov, A. Toma – Pacionel, Coadă – Aganovic, Afalna, Vlăsceanu – Gele
Rezerve: Krell, Obrian, Dorobanțu, Șerbănică, Lemnaru, Perianu, Purece, Camara, F. Ilie
Accidentați: A. Lopez, Yusov, Bărbuţ
Suspendați: I. Dinu
Antrenor: Adrian Mihalcea

„U” Cluj: Gertmonas – Boboc, Masoero, I. Cristea, Chipciu – Ov. Popescu, Bic – Silaghi, Nistor, Berto – Thiam
Rezerve: Gorcea, Mitrea, Oancea, Van der Werff, Briz, Codrea, Simion, Oaidă, Rață, Bota, Miranyan, Blănuță
Accidentați: Adel Bettaieb
Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău

Stadion: Clinceni – Arena 1 (Clinceni – Ilfov)
Arbitru: Avram Robert, A1: Bîrdeş Romică, A2: Duță George Bogdan, Arbitru VAR: Petrescu Radu, Arbitru AVAR: Rusandu Lucian