Final incendiar la Clinceni! S-a terminat Unirea Slobozia-Petrolul. Ce a făcut echipa lui Adrian Mihalcea

Final incendiar la Clinceni! S-a terminat Unirea Slobozia-Petrolul. Ce a făcut echipa lui Adrian Mihalcea. După înfrângerea în faţa celor de la CFR Cluj, nou promovata spera să câştige în faţa ploieştenilor.

Echipa lui Adrian Mihalcea a început mai bine meciul. A şi deschis scorul după doar 29 de minute. Jordan Gele a fost cel care a inscris pentru echipa ialomiţeană.

S-a terminat Unirea Slobozia-Petrolul

Avantajul echipei lui Adrian Mihalcea a durat doar 10 minute. Petrolul a reuşit egalarea chiar înaintea pauzei. A marcat Mihnea Rădulescu, la prima sa reuşită în Superliga. Asta spre bucuria celor 1250 de spectatori care au asistat la meci, cifră oficială. La 5 minute de la reluare, autorul golului gazdelor, Jordan Gele a fost eliminat. Asta după intervenţia VAR, după un gest nesportiv la adresa lui Papp. Tudorie a marcat pentru 2-1 în minutul 77.

Cei de la Slobozia au forţat egalarea chiar dacă se aflau în 10 oameni. Lazăr, dar şi Medina au ratat ocazii mari de a marca. Scor final Unirea Slobozia-Petrolul 1-2 şi ploieştenii urcă pe locul 4 în Superliga. De partea cealaltă, gazdele se află pe locul 12.

Unirea Slobozia – Petrolul, echipe de start

Unirea Slobozia (4-2-3-1): Rusu – Șerbănică, Pospielov, Antoche, Medina – Perianu, A. Lopez – Aganovic, Purece, Camara – Gele
Rezerve: Krell, Dorobanțu, I. Dinu, G. Lazăr, C. Toma, Ș, Pacionel, M. Lemnaru, Coadă, Bărbuț, Afalna, F. Ilie, L. Vlăsceanu