Final incendiar în Timiş! S-a terminat Dumbrăviţa-FCU Craiova. Echipa lui Adrian Mititelu a tremurat serios

Final incendiar în Timiş! S-a terminat Dumbrăviţa-FCU Craiova. Echipa lui Adrian Mititelu a tremurat serios în cea de-a doua deplasare a sezonului. După înfrângerea din prima etapă, craiovenii porneau ca favoriţi.

Echipa lui Adrian Mititelu începe se lege victoriile în liga secundă. Asta după un început slab de sezon.

S-a terminat Dumbrăviţa-FCU Craiova

FCU Craiova a început foarte bine meciul. Băieţii lui Marius Croitoru au deschis repede scorul. Vlad Pop a înscris după doar 11 minute de joc. Apoi, au ratat mai multe ocazii la poarta gazdelor, dar s-a intrat doar cu 1-0 la pauză.

Băieţii lui Adrian Mititelu au tremurat serios pentru cele trei puncte. Nu pentru că Dumbrăviţa ar fi presat. La o gafă a lui Lumbu, Modan a egalat în minutul 63. Apoi, oaspeţii au început din nou să preseze. Gazonul prost de la Dumbrăviţa le-a fost principalul adversar.

Până la urmă, a venit şi golul victoriei în prelungiri. Ibrahim a fost cel care a marcat, în minutul 90+2. Scor final Dumbrăviţa-FCU Craiova 1-2 şi oaspeţii fac 6 puncte după 3 etape. S-au calificat şi în play-off-ul Cupei României, la mijlocul săptămânii.

Echipe de start CSC Dumbrăviţa-FCU Craiova

Stadion: Ștefan Dobay (Dumbrăvița)

Echipa de start FCU CRAIOVA (4-3-3): Codruț – R. Negru, Lekiatas, Lumbu, Padula – Dragu, Dr. Albu (cpt.), Pop – Sidibe, Cl. Bălan, Ciubotaru
Rezerve: Mogoșanu – Ilie, Oltean, Achim, Ibrahim, Ghindovean, Abbey, Blidar, Kvakic
Antrenor: Marius Croitoru

Echipa de start CSC DUMBRĂVIȚA (3-5-2): Miklos – Burdeț, Zurbagiu (cpt.), Apro – Morariu, Adam, Pădurariu, Salhi, Cibi – Modan, Paulevici
Antrenor: Cosmin Stan