Final incendiar în Muntenegru! Tricolorii mici au dat lovitura. Elevii lui Daniel Pancu, aproape de EURO 2025

Final incendiar în Muntenegru! Tricolorii mici au dat lovitura. Elevii lui Daniel Pancu, aproape de EURO 2025. Naţionala sub 21 de ani nu le-a dat nicio şansî adversarilor şi joacă finala grupei marţi.

Băieţii lui Daniel Pancu au o evoluţie foarte bună în preliminariile EURO 2025. Au învins la scor, pe terenul Muntelegrului.

Final incendiar în Muntenegru!

Băieţii lui Daniel Pancu au deschis repede scorul, prin Louis Munteanu, după doar 16 minute. Avantajul României a durat doar 5 minute pentru că Janjic a egalat. Nu a fost 1-1 pentru multă vreme. Louis Munteanu a marcat pentru 2-1 în minutul 27.

Începutul reprizei secunde a fost de partea tricoloilor mici. Mai întâi a înscris Rareş Ilie, apoi a făcut-o şi Octavian Popescu pentru 4-1. Gazdele au redus din diferenţă prin eurogolul lui Mrvaljevic, din minutul 70. Louis Munteanu a reuşit tripla. Pe final, a ]nscris ;i Mihnea Rădulescu. Scor final Muntenegru – România 2-6 şi pentru băieţii lui Daniel Pancu urmează meciul decisiv cu Elveţia care este programat marți, 15 octombrie, de la 19:00.

Muntenegru U21 – România U21. Echipele de start

România U21: Sava – Pantea, Dănuleasa, Akdag, Borza – Perianu, Grameni – Rareș Ilie – Ianis Stoica, L. Munteanu, Oct. Popescu
Rezerve: Popa, Amzăr, Licsandru, Silaghi, Corbu, Maftei, Rădulescu, Mihai, Blănuță.
Selecționer: Daniel Pancu

Muntenegru U21: Ivezic – Pajovic, Duric, Malentijevic, Gasevic – Cetkovic, Bulatovic – Janjic, Bakic, Cavor – Perisic.
Rezerve: Joksimovic, Dakic, Franeta, D. Vukovic, Mrvaljevic, N. Vukovic, Bajovic, Jukovic, Gjelaj.
Selecționer: Nikola Rakojevic