Final incendiar în Moldova! S-a terminat Poli Iaşi-U Cluj. Surpriză uriaşă produsă de oamenii lui Leo Grozavu

Final incendiar în Moldova! S-a terminat Poli Iaşi-U Cluj. Surpriză uriaşă produsă de oamenii lui Leo Grozavu. Chiar dacă oaspeţii puteau să ajungă pe loc de play-off, au fost de nerecunoscut în acest meci.

A fost un meci închis în Moldova, între Poli Iaşi şi U Cluj. Disputa a fost decisă pe finalul ei, după un gol.

S-a terminat Poli Iaşi-U Cluj

Băieţii lui Ioan Ovidiu Sabău au fost de nerecunoscut în Moldova. A făcut o primă repriză foarte slabă. Nu s-a apropiat deloc de poarta echipei lui Leo Grozavu. Singura fază mai interesantă a primei părţi a fost golul lui Bouhenna. Acesta a fost însă anulat pentru motiv de ofsaid.

Pe final de meci s-a decis învingătoarea. Sergiu Buș a fost cel care a marcat în minutul 86, spre bucuria celor 2.353 de spectatori, dintre care 74 de susținători ai oaspeților. S-a terminat Poli Iaşi-U Cluj 1-0 şi moldovenii obţin o victorie uriaşă în lupta pentru evitarea retrogradării.

Pol Iași – Universitatea Cluj, echipele de start:

POLI IAȘI: Ailenei – Todoroski, Bouhenna, Samayoa, Ispas – Saghiri, Garobbio, Jatoba – Mihai, Harrison, Ion
Rezerve: Niga, Katanec, Buș, Martac, Hrib, Ștefanovici, Ilie, Gheorghiță, Mota, Bettaieb
Antrenor: Leo Grozavu

U Cluj: Plamen Iliev – Alexandru Chipciu (cp), Thalisson da Silva, Lucas Masoero, Roger Rodrigues – Ovidiu Bic, Kevin Doukoure – Valentin Gheorghe, Dan Nistor, Robert Silaghi – Daniel Popa
Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău

Stadion: Municipal
Arbitru: Busi Cătălin (Râmnicu Vâlcea). Asistenți: Artene Ovidiu (Vaslui), Marchidanu Marius (Brăila). Arbitru VAR: Cojocaru Adrian (Galaţi). Asistent VAR: Slabu Stelian (Braşov)