Final incendiar în Ilfov! S-a terminat FC Voluntari-Petrolul. Ce au făcut prahovenii

Final incendiar în Ilfov! S-a terminat FC Voluntari-Petrolul. S-a aflat ce au făcut prahovenii într-un meci extrem de închis, cu foarte puţine faze de gol la cele două porţi. Mai mult, a fost şi o asistenţă redusă la această partidă.

FC Voluntari-Petrolul a fost meciul care a deschis etapa cu numărul 18 din Superliga. A fost un meci cu foarte puţine faze de poartă.

S-a terminat FC Voluntari-Petrolul

Fazele de poartă de la FC Voluntari-Petrolul au fost puţine precum numărul fanilor de pe stadion. Doar 700 de spectatori au asistat la meci, 410 dintre aceştia fiind fani ai Petrolului. În prima parte, oaspeţii au fost mai periculoşi, dar raidurile lui Gicu Grozav nu şi-au găsit ţinta.

La mijlocul primei reprize, Grozav a avut o intrare criminală la Boboc. Jucătorul gazdelor a fost înlocuit, dar petrolistul a scăpat doar cu galben. În partea a doua, Matricardi a avut o bună şansă de a marca, dar Zima a fost la post.

În minutul 76, Diomande a avut o intrare urâtă la Dumiter. De această dată, George Găman nu a mai ezitat. L-a eliminat pe jucătorul Petrolului. Dumiter a fost şi el înlocuit. Apoi, a început o serie de ocazii la poarta oaspeţilor.

Nemec a ratat uluitor din apropierea porţii. În minutul 89, Matricardi a fost şi el eliminat. Al doilea galben l-a încasat pentru proteste. S-a terminat FC Voluntari-Petrolul 0-0 şi ambele echipe continuă lupta pentru un loc de play-off.

Voluntari – Petrolul, echipele de start

VOLUNTARI: J. Fernandez – Ricardinho, Matricardi, Armaș – Boboc, Rață, Crepulja, D. Andrei, Carnat – R. Popescu, Dumiter
REZERVE: Vâlceanu – Sigurjonsson, D. Florea, Droppa, Cocian, A. Niță, C. Paz, Aliji, A. Nemec
ANTRENOR: Ilie Poenaru

PETROLUL: Zima – Papp, Meijers, Huja – Doua, Jefferson, I. Diomande, Jair, Țicu – A. Musi, Grozav
REZERVE: Eșanu – L. Dumitriu, G. Garutti, D. Radu, T. Seto, M. Roman II, I. Răducan, Omrani, Abuashvili
ANTRENOR: Florin Pîrvu

Stadion: Anghel Iordănescu (Voluntari)
Arbitru: Găman George Cătălin (Craiova) / A1: Constantinescu Andrei (Bucureşti), A2: Vişan Florian Alexandru (Galaţi) / Arbitru VAR: Andrei Florin (Târgu Mureş), Arbitru AVAR: Trandafir Cristina Mariana (Bucureşti)