Final incendiar în Ilfov! S-a terminat FC Voluntari – Oţelul. Dorinel Munteanu, criză de nervi în timpul meciului + Câți spectatori au fost

Final incendiar în Ilfov. FC Voluntari și Oțelul Galați au terminat la egalitate, scor 1-1, meciul din etapa 22 din Superliga. 210 persoane au asistat la meciul care s-a jucat la -6 grade, fiind cea mai mică asistență din acest sezon. Dintre aceștia, aproximativ 50 i-au susținut pe cei de la Oțelul.

Elevii lui Dorinel sunt pe locul 10, cu 27 de puncte, în timp ce ilfovenii sunt pe 12 cu 25 de puncte.

Oțelul a deschis scorul în minutul 11, prin Cisse, care a marcat grație unei lovituri de cap. Până la finalul reprizei, elevii lui Dorinel Munteanu au mai avut câteva ocazii.

În minutul 55, Voluntari a obținut un penalty, dar în final Istvan Kovacs a întors decizia după ce a fost chemat la VAR. În minutul 62, Maciel a marcat, dar reușita a fost anulată din cauza unui offside.

Gazdele au egalat în minutul 80, prin Radu Boboc. Dorinel Munteanu nu s-a mai putut abține și a făcut o adevărată criză de nervi pe finalul meciului.

FC Voluntari – Oțelul Galați, echipe de start:

FC Voluntari: Jesus Fernandez – Ricardo Jose Veiga, Patricio Matricardi, Igor Armaș – Radu Boboc, Vadim Rață, Ljuban Crepulja, Doru Andrei, Naser Aliji – Andrei Dumiter, Adam Nemec
Rezerve: Roberto Voican, Lukas Droppa, Octavian Vâlceanu (GK), Andrei Ciobanu, Daniel Florea, Mihai Răduț, Robert Mustaca, Cristian Paz, Angelo Cocian, Robert Popescu, Nicolae Carnat
Antrenor: Ilie Poenaru

Oțelul Galați: Relu Stoian – Mielen Zhelev, Jonathan Cisse, Costin Ghiocel, Miguel Gomes – Juri Cisotti, Diego Zivulic, Samuel Telles – Federic Maciel, Alexandru Pop, Ștefan Bodișteanu
Rezerve: Gabriel Ursu (GK), George Cîrjan, Kehinde Fatai, Vasile Jardan, Mihai Adăscăliței, Răzvan Tănasă, Dragan Lovric, Teodor Farcaș, Francois Yabre, Anes Rusevic, Joao Santos
Antrenor: Dorinel Munteanu

Stadion: Anghel Iordănescu (Voluntari)
Arbitru: Kovacs Istvan (Carei) / A1: Artene Ovidiu (Vaslui), A2: Tunyogi Ferencz (Zalău) / Arbitru VAR: Popa Cătălin (Piteşti), Asistent VAR: Demetrescu Iuliana Elena (Râmnicu Vâlcea)