Final incendiar în Gruia! S-a terminat CFR Cluj-UTA. Ce au făcut băieţii lui Andrea Mandorlini

Final incendiar în Gruia! S-a terminat CFR Cluj-UTA. S-a aflat ce au făcut băieţii lui Andrea Mandorlini în duelul de pe teren propriu, contra UTA-ei lui Mircea Rednic. Vremea urâtă de afară i-a ţinut departe de stadion pe fanii celor două echipe.

Trupa lui Andrea Mandorlini avea un singur obiectiv în disputa cu UTA. Să câştige meciul şi să urce pe primul loc în Superliga cel puţin până la derby-ul Dinamo-FCSB.

S-a terminat CFR Cluj-UTA

Formaţia din Gruia nu a făcut însă un meci foarte bun contra arădenilor. După doar 14 minute, Juricic a fost lansat spre poarta celor de la UTA. Ibrahima Conte a pus presiune, din spate. Atacantul gazdelor a ratat execuția, apoi a căzut în careu. Reluările nu au arătat niciun contact clar între cei doi, deşi gazdele au cerut penalty.

Trupa lui Mircea Rednic s-a apărat cu toată echipa, aproape tot meciul. A scăpat însă pe contraatac şi a sperat la reluarea lui Căpuşă. Mingea a lovit însă bară. Şi gazdele au avut o bară în minutul 72. Grecul Tachtsidis a tras la poartă, dar mingea sa s-a dus în bară. Şi Mario Camora a avut şansa deschiderii scorului, dar Iacob a scos şutul fundaşului. S-a terminat CFR Cluj-UTA 0-0 şi gazdele pierd două puncte mari în lupta pentru titlu.

Echipele de start CFR Cluj – UTA:

CFR Cluj: R. Sava – Mogoș, M. Ilie, Kresic, Morgan – Muhar, Tachtsidis, Cvek – Otele, Juricic, Avounou
Rezerve: Hindrich – Camora, Boben, R. Filip, Lucaci, L. Mihai, C. Deac, Bîrligea
Antrenor: Andrea Mandorlini

UTA: Fl. Iacob – Stolnik, I. Conte, Benga, Căpușă – M. Freitas, Cr. Mihai – R. Pop, Cooper, Micovschi – Luckassen
Rezerve: Kucher – Abeid, Carp, D. Rodrigues, Fabry, Omondi, Stahl, Iurasciuc, Marku
Antrenor: Mircea Rednic

Stadion: Dr. Constantin Rădulescu, Cluj-Napoca
Arbitru: Ionuț Coza / Asistenți: Marius Badea și Ionel Dumitru