Final incendiar în Gruia! S-a terminat CFR Cluj-Unirea Slobozia. Echipa lui Dan Petrescu s-a distrat cu nou promovata

Final incendiar în Gruia! S-a terminat CFR Cluj-Unirea Slobozia. Echipa lui Dan Petrescu s-a distrat cu nou promovata pe care a învins-o fără probleme, chiar dacă a jucat doar cu rezervele.

Dan Petrescu nu a fost calm nici la meciul cu Unirea Slobozia. A fost eliminat după ce a înjurat brigada de arbitri în mod repetat.

S-a terminat CFR Cluj-Unirea Slobozia

CFR Cluj s-a chinuit aproape o repriză în meciul cu Unirea Slobozia. A reuşit însă să deschidă scorul prin Louis Munteanu în minutul 38. La faza imediat următoare, Purece a marcat un gol de generic. Dan Petrescu a luat foc pe margine şi a primit galben. După reluarea fazlor, golul a fost anulat pentru un henţ în faza premergătoare golului.

Petrescu a continuat să înjure, pe margine, şi a fost eliminat. În repriza a doua, Slobozia nu a mai contat. Păun a făcut 2-0 în minutul 52. S-a făcut 3-0 după ce Louis Munteanu a reuşit dubla în minutul 64. Asta spre bucuria celor 2.336 spectatori prezenți în Gruia, număr oficial. Scor final CFR Cluj-Unirea Slobozia 3-0 şi ardelenii urcă pe locul 6 în Superliga.

CFR Cluj – Unirea Slobozia, echipe de start

CFR Cluj: Sava – Abeid, Graovac, Bolgado, Simao Rocha – Fică, K. Keita, Păun – Nkololo, L. Munteanu, Kamara
Rezerve: Hindrich, Camora, Mogoș, Kresic, Boben, R. Filip, Artean, Deac, Tachtsidis, Korenica, Bîrligea, P. Michael.
Antrenor: Dan Petrescu

Unirea Slobozia: D. Rusu – Medina, Antoche, Pospielov, Șerbănică – Ariel Lopez, Coadă – Dorobanțu, Purece, Aganovic – Afalna
Rezerve: Krell, I. Dinu, Lazar, Pacionel, Lemnaru, C. Toma, S. Camara, Bărbuț, Vlăsceanu, Gele, M. Ilie.
Antrenor: Adrian Mihalcea

Arbitru: Andrei Chivulete // Asistenți: Andrei Constantinescu, Ionel Dumitru
Arbitru VAR: Marian Barbu // Asistent VAR: Stelian Slabu