Final incendiar în Gruia! S-a terminat CFR Cluj-Sepsi. Echipa lui Dan Petrescu a trăit periculos

Final incendiar în Gruia! S-a terminat CFR Cluj-Sepsi. Echipa lui Dan Petrescu a trăit periculos. Formaţia din Gruia era să o comită pe teren propriu, în faţa covăsnenilor şi fanii i-au cerut demisia tehnicianului.

Dan Petrescu are mari probleme la CFR Cluj. După eliminarea ruşinoasă din cupele europene şi evoluţia din Superliga e una slabă.

S-a terminat CFR Cluj-Sepsi

Cei de la CFR Cluj n-au jucat mare lucru în prima repriză. Au fost doar două şuturi de la distanţă ale lui Kamara. Pe finalul primei părţi, Coman a reuşit un gol frumos şi a deschis scorul pentru oaspeţi.

S-a intrat la pauză cu 0-1 şi gazdele aveau de tras. Kamara a reuşit egalarea la şapte minute de la reluare şi Dan Petrescu începea să spere. Peste doar 3 minute a înscris însă Ciubotariu pentru oaspeţi. S-a făcut 3-1 după golul superb marcat de către Florin Ştefan.

Finalul a fost însă nebun pentru că Postolachi a marcat pentru 2-3, în minutul 86. Apoi, în prelungiri, Postolachi a reuşit dubla după o ieşire penibilă a portarului Gyenge. Scor final CFR Cluj-Sepsi 3-3 şi echipa din Gruia câştigă cu noroc un punct, în prelungirile meciului.

CFR Cluj – Sepsi, echipe de start

CFR Cluj: Mihai Popa – Simao Rocha, Bolgado, M. Ilie, Camora – Fică, Keita, Djokovic – Deac, Postolachi, Kamara
Rezerve: Hindrich, Abeid, Mogoș, György, Boben, Graovac, Artean, R. Filip, A. Păun, Tachtsidis, Korenica, P. Michael
Antrenor: Dan Petrescu

Sepsi: Gyenge – Ciobotariu, Ninaj, Fl. Șefan – Haruț, Alimi, Mino Sota, Dumitrescu – C. Matei, M. Coman, El Sawy
Rezerve: Niczuly, Bardea, Hajdin, Neskovic, Breij, D. Oroian, Kallaku
Antrenor: Valentin Suciu

Arbitru: George Găman // Asistenți: Adrian Popescu, Mihăiță Necula
Arbitru VAR: Radu Petrescu // Asistent VAR: Ciprian Danșa
Stadion: „Dr. Constantin Rădulescu” (Cluj-Napoca)