Final incendiar în Gruia! S-a terminat CFR Cluj-FC Botoşani. Galop de sănătate pentru echipa lui Dan Petrescu

Final incendiar în Gruia! S-a terminat CFR Cluj-FC Botoşani. Galop de sănătate pentru echipa lui Dan Petrescu. Chiar dacă nu a reuşit să marcheze în prima repriză, echipa clujeană s-a descătuşat în repriza secundă.

Echipa lui Dan Petrescu a jucat slab în prima repriză. Nu a reuşit să marcheze deloc. Totul s-a schimbat însă în partea secundă.

S-a terminat CFR Cluj-FC Botoşani

Nkololo a reuşit să deschidă scorul la 8 minute de la reluare. După ce a luat primul gol, FC Botoşani s-a prăbuşit total. Şi noul venit, Djokovic, a marcat în minutul 70. Dat afară de la FCSB şi Rapid, mijlocaşul pare să-şi revină în Gruia.

Pe final de meci, în minutul 86, a marcat şi Filip. Scor final CFR Cluj-FC Botoşani 3-0 şi echipa lui Dan Petrescu urcă pe locurile de play-off. De partea cealaltă, moldovenii vor tremura şi în acest sezon pentru supravieţuirea în Superliga.

CFR Cluj – FC Botoșani, echipe de start:

CFR Cluj (4-3-3): M. Popa – F. Iacob, Bolgado, Rocha, Abeid – D. Djokovic, A. Fica, A. Păun – M. Kamara, Nkololo, L. Munteanu
Rezerve: Hindrich, Camora, V. Mogoș, V. Kun, Kresic, R. Filip, Artean, Tachtsidis, Deac, Korenica, Bîrligea, Michael
Antrenor: Dan Petrescu

FC Botoșani (4-2-3-1): Kukic – Ale Diez, Matricardi, Miron, Șeroni – Florescu, Aldair – Bodișteanu, L. Fulop, Țigănașu – E. Lopez
Rezerve: E. Pap, Sadiku, Celea, Pavlovic, F. Junior, F. Adams, G. Romano, Mouaddib, G. David, Mitrov, Kaprof, Chică Roșă
Antrenor: Liviu Ciobotariu

Stadion: „Dr. Constantin Rădulescu” (Cluj)
Arbitru: Robert Avram / A1: Romică Bîrdeş, A2: Nicusor Marin