Final incendiar în Giulești! S-a terminat Rapid-UTA. Revenire de senzație a oamenilor lui Cristiano Bergodi.

Rapid a câștigat cu UTA, scor 4-1, meciul din etapa a 28-a Ligii 1.

Rrahmani a marcat primul gol în Giulești, în primul minut al partidei, el profitând de o greșeală în defensiva arădenilor.

Final incendiar în Giulești!

Gol pentru Rapid în minutul 13. Tânărul Robert Bădescu, care l-a înlocuit pe Borza, a marcat în prima sa apariție în Superligă, ducând scorul la 2-0.

Claudiu Micovschi, jucător împrumutat de la Rapid la UTA, a marcat și a redus din diferență.

În minutul 82, giuleștenii au mai înscris un gol, grație tot lui Rrahmani, autorul unei „duble”.

Burmaz a marcat un gol spectaculos în prelungiri, ducând scorul la 4-1.

Echipele de start din Rapid – UTA:

Rapid: Aioani – Braun, Săpunaru, Iacob, Bădescu – Oaidă, Djokovic – Krasniqi, Hasani, Petrila – Rrahmani
Rezerve: Drăghia – I. Cristea, Grigore, Hromada, Cîrjan, Bamgboye, Papeau, Burmaz, El Sawy
Antrenor: Cristiano Bergodi.

UTA: Florin Iacob – Tiberiu Capusa, Marko Stolnik, Alexandru Benga, Diogo Rodrigues – Cristian Mihai, Marcelo De Freitas – Claudiu Micovschi, Andrej Fabry, Eric Omondi – Kevin Luckassen
Rezerve: Kucher – Iarasciuc, Trif, A. Lopez, J. Pedro, A. David, R. Stanciu, V. Morar, Al. Tudorie
Antrenor: Mircea Rednic.

Stadion: Arena Giulești