Final incendiar în Covasna! S-a terminat Sepsi-Dinamo. Ce au făcut oamenii lui Zeljko Kopic

Final incendiar în Covasna! S-a terminat Sepsi-Dinamo. S-a aflat ce au făcut oamenii lui Zeljko Kopic în a treia deplasare a acestui sezon de Superliga. Dinamoviştii au început foarte slab meciul.

Echipa lui Zeljko Kopic s-a apărat aproape toată prima repriză. Nu a reuşit să iasă din corzi.

S-a terminat Sepsi-Dinamo

Sepsi a jucat mult mai bine. A avut multe şanse de a marca, dar a înscris la singurul şut pe poartă al primei reprize. Florin Ştefan a înscris în minutul 29, dintr-o poziţie imposibilă. De la cabine au ieşit însă cu totul alte echipe. Mai mult, după bara lui Abdallah, câinii au reuşit să egaleze.

Noul intrat, Neagu a egalat în minutul 75, spre disperarea celor 6.550 de fani, cifră oficială, care au fost prezenți la meci. Scor final Sepsi-Dinamo 1-1 şi covăsnenii pierd primele puncte în această ediţie de Superliga. După 3 etape au 7 puncte acumulate, în timp ce Dinamo are 4.

Sepsi – Dinamo, echipe de start

Sepsi: Niczuly – D. Ciobotariu, Ninaj, Fl. Ștefan – Oteliță, Alimi, M. Sota, K. Varga – C. Matei, Kallaku – M. Coman
Rezerve: D. Moldovan – Gyenge, Kecskés, Breij, Hajdin, Siger, Drăghiceanu, Popsa, Bardea, Neskovic
Antrenor: Bernd Storck

Dinamo: Golubovic – Cr. Costin, Boateng, Homawoo, Opruț – Milanov, Gnahore, Cîrjan – Abdallah, Selmani, D. Politic
Rezerve: A. Roșca – Pașcalău, Licsandru, Bordușanu, P. Neagu, A. Bani, Patriche, Caragea, Sivis, Dr. Irimia, Amzăr
Antrenor: Zeljko Kopic

Stadion: Sepsi Arena
Arbitru: Fesnic Horatiu Mircea (Cluj-Napoca). Asistenți: Avram Valentin (Bucureşti), Corb Ioan Alexandru (Satu Mare)
Arbitru VAR: Costreie Sorin (Voluntari). Asistent VAR: Antonie Andrei (Bucureşti)